• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 17 Червня 2017
  • 1086
  • 0

Ольгу Сімонову прийнято до громадянства України! Перемога з присмаком гіркоти

Ольга Сімонова нарешті таки отримала українське громадянство. Про це стало відомо з наданої позавчора відповіді очільника Президентської адміністрації Ігоря Райніна на запит народного депутата Сергія Власенка: «О.С. Сімонову було прийнято до громадянства України згідно із Указом Президента України від 17 березня 2017 року № 67».

Вітаємо Ольгу!

З цього приводу Геннадій Друзенко, керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, в якому Ольга Сімонова в 2015 р. працювала парамедиком евакобригади, у пості на Facebook написав: «Наша більш як річна боротьба завершилась повною перемогою!!! Але від цієї перемоги в мене особисто залишився гіркий присмак». І, мабуть, не тільки в нього…

Отже, Ольга Сімонова стала, по суті, громадянином країни, яку вона сьогодні боронить у складі 24 окремої механізованої бригади ЗСУ, ще три (!) місяці тому. Указ № 67 від 17 березня 2017 року, згаданий у відповіді глави Адміністрації Президента України, на сайті президентського офіційного інтернет-представництва не опубліковано. Тож ці 92 дні Ольга продовжує хвилюватися, чи приймуть її в громадянство України? Збирається писати рапорт, аби залишити передову та їхати до Києва – знову клопотати про продовження чинності дозволу на тимчасове проживання (чи продовжать?). За неї хвилюються її друзі, побратими, просто небайдужі люди, яким відомо про цю ситуацію, пишуть про тяганину в соціальних мережах. Депутати пишуть запити до Президента з проханням вжити заходів, а ми пишемо про це статтю під заголовком, який виявився напрочуд влучним: «Справа Ольги Сімонової: Президент має право зберігати мовчання?»

Друзенко: «Ми виграли бій у нашої постсовкової (і спадково антигуманної) держави, але поки не змінили її антигуманну сутність!!! ТРИ МІСЯЦІ (вдумайтесь – 92 дні) жоден чиновник не дав собі ради повідомити Ольгу, що вона вже прийнята в громадянство України. При тому, що знайти Ольгу (як і будь-якого військовослужбовця ЗСУ) дуже просто: номер бригади був неодноразово зазначений у всіх поданнях-клопотаннях до президента. Ба більше, її мобільний є в ДМС. Та якщо б не депутатський запит Сергія Власенка, це досі була б засекречена перемога. Засекречена від власне переможців».

У коментарі до цього посту Карина Самохвалова зауважує: «Коли була інавгурація президента, перше, що сказав Порошенко: для мене головне – людина. А виявилося, що без рушійної сили громадськості, політиків, журналістів, грамотного юриста – людина то так, сміття!»

Петре Олексійовичу, ніхто не розраховував, що після підписання указу Ви візьмете «Паркер» і власноруч напишете Ользі теплого листа (хоча, чому б ні?). Але щось не так у Вашій адміністрації: навіщо було три місяці зберігати мовчання, коли Ви вже зробили добру справу – підписали відповідний указ наступного ж дня після засідання Комісії з питань громадянства при Президентові України, яка ухвалила щодо Ольги позитивне рішення!?

Тепер Ольгу Сімонову очікують нові клопоти, адже вона служить в українському війську за контрактом як громадянин іншої держави. Ось її власна реакція на пост керівника ПДМШ:

«Офигеть, конечно, я очень рада и благодарна, без Вас бы ничего не получилось!!!!! Вот только теперь что делать и куда бежать? У меня получается и контракт недействительный, т.к. он для иностранцев? Я пока в шоке и не понимаю свои дальнейшие действия, видимо мне нужен юрист … И психиатр :)»

І відповідь Друзенка: «Я займусь. Скрізь (зокрема і в ДМС) є люди, які щиро переймаються долею Ольги».

Громадянка РФ Ольга Сімонова приїхала Україну з Челябінська наприкінці 2014 р. У квітні – вересні 2015 року вона працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у Бахмуті та Луганському Донецької області, а також Попасній на Луганщині. До цього була медиком-добровольцем у підрозділі «Північ», батальйоні ПСМОП «Золоті ворота», а з вересня 2015 р. до березня 2016 р. – у полку «Дніпро-1». Має статус учасника бойових дій. Контракт із ЗСУ підписала восени минулого року.

Варто згадати основні етапи більш як річної боротьби ПДМШ за прийняття Ольги до громадянства України:

  • На початку квітня 2016 р. Геннадій Друзенко особисто просив тодішнього міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі клопотати перед Президентом України щодо надання Ользі українського громадянства. Міністр погодився, але не встиг цього зробити через відставку уряду Яценюка. Потім, за словами Геннадія, «були місяці публічного тиску на владу, підтримка ЗМІ, бюрократична тяганина та відписки з Банкової»;
  • У липні 2016 р. медики-добровольці ПДМШ, відзначені державними нагородами, публічно звернулися до Президента України з проханням надати Ользі українське громадянство;
  • У серпні 2016 р. в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала офіційне клопотання до глави держави прийняти Ольгу Сімонову до громадянства України, після чого Ольга подала відповідну заяву до Державної міграційної служби.
  • У січні 2017 р. пакет документів (включно з довідкою про несудимість від компетентних органів РФ, а також довідки з Інтерполу, СБУ та Держприкордонслужби, які підтвердили, що не бачать перешкод для надання Ользі українського громадянства) потрапив на Банкову, звідки його швидко повернули до Державної міграційної служби без розгляду по суті. За словами Друзенка, Адміністрація Президента аргументувала відмову тим, що нібито подання не відповідає формі 21, а висновок СБУ містить неточну інформацію про персональні дані особи;
  • 15 лютого 2017 р. очільниця МОЗ підписала ще одне подання Президенту з проханням “прийняти позитивне рішення за клопотанням про прийняття до громадянства України громадянки Російської Федерації Сімонової Ольги Сергіївни”;
  • 20 лютого 2017 р. керівник ПДМШ Геннадій Друзенко та лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко провели спільну прес-конференцію, під час якої виступили з вимогою надати українське громадянство Ользі Сімоновій і притягнути до відповідальності винних у зволіканні з розглядом цього питання;
  • 20 лютого 2017 р. на офіційному сайті українського омбудсмена Валерії Лутковської опубліковано «Відкрите звернення Уповноваженого з прав людини до Голови Комісії при Президентові України з питань громадянства, Глави Адміністрації Президента України», в якому вона, серед іншого, повідомила про відкриття провадження за зверненням керівника ПДМШ «в інтересах громадянки Російської Федерації Сімонової Ольги Сергіївни щодо зволікання з розглядом її заяви про прийняття до громадянства України».
  • 16 березня цього року Комісія з питань громадянства при Президентові України ухвалила рішення внести пропозицію главі держави прийняти Ольгу Сімонову до громадянства України. Ольга дізналася про це рішення від ПДМШ. «Гадаю, що це перемога, в принципі, ПДМШ, зокрема певних людей, які всю цю тему тривалий час порушували, і без них просто нічого насправді не було б. Бо я думаю, що тих, хто мені відмовляв з їхніми аргументами, мабуть, поставили в таке положення, що вони просто не можуть сказати «ні». І всі вимоги, які до мене ставили, було виконано як мною, так і людьми, котрі мені допомагали», – прокоментувала Ольга рішення комісії.
  • 23 травня 2017 р. Геннадій Друзенко через Facebook звернувся до українських парламентарів – тих, “хто усвідомлює, кому вони зобов’язані самою можливістю представляти народ України в єдиному законодавчому органі та жити цікавим та насиченим життям народного депутата – зверніться до Президента України з вимогою не зволікати з прийняттям в громадянство України військовослужбовця ЗСУ Ольги Сімонової!”
    У цей день Ольга Сімонова вже більш як два місяці була громадянкою України.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ