• +380 66 681 1425
  • info@medbat.org.ua
  • 11 Травня 2018
  • 176
  • 0

Ротація ПДМШ у квітні: перехідний період від холоду до тепла і від АТО до ООС

Квітнева ротація Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова порівняно з попередньою характеризувалася зменшенням кількості пацієнтів, яким надали допомогу медики-добровольці, ледь не в 10 разів: 436 у квітні проти понад 3000 у березні. Причиною такого скорочення став не стільки прихід довгоочікуваного тепла, скільки перехід від антитерористичної операції на сході до операції Об’єднаних сил.

Закінчення АТО і початок ООС змусили ПДМШ, принаймні тимчасово, дещо змінити формат участі в операції: у цивільних медзакладах у квітні працювало лише двоє пироговців з 22 членів ротації, а решта – у бригадах медичної евакуації кількох батальйонів ЗСУ та військових госпіталях. Очевидно, українські вояки, які минулого місяця стали головною «цільовою групою» ПДМШ в зоні конфлікту, є або здоровішими за цивільних, або менш схильними звертатися до лікарів. Або і перше, і друге.

Безпосередньо на передовій у медеваку також було менше роботи: протягом місяця – 23 пацієнти включно з одним цивільним (у березні – 268). Шість разів бригади виїжджали евакуювати пораненого, сімох бійців лікували амбулаторно і надали 13 консультацій. Десять військових пацієнтів було госпіталізовано.

24 квітня лікар ПДМШ також супроводжував саперів під час розмінування Донецької фільтровальної станції.

У травні в зоні ООС працюють 19 медиків ПДМШ – у шістьох батальйонах і чотирьох польових госпіталях ЗСУ.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    +380 66 681 1425

  • Адреса:
    01032, м. Київ, вул. Саксаганського 143а

© Copyright 2017 ПДМШ