• +380 63 120 5434
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Серпня 2017
  • 411
  • 0

Спека додала роботи медикам ПДМШ на контрольних пунктах

Останній тиждень у чергах на контрольних пунктах в’їзду-виїзду «Мар’їнка» і «Новотроїцьке» на Донеччині від спеки багато людей, особливо старшого віку, втрачають свідомість. Це суттєво збільшило навантаження на розташовані поруч медпункти, які забезпечує персоналом Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова. Про це розповів телефоном голова Наглядової Ради ПДМШ Олег Шиба, який зараз перебуває в зоні АТО.

«Багато непритомніють. З того часу, як тиждень тому почалася спека, на кожному з КПВВ щоденно падає по 20–30 людей, а то й більше, – повідомив Олег. – Якщо можемо, надаємо допомогу на місці, а якщо ні, веземо в Мар’їнку чи Новотроїцьке. Ми – найближчі. За дві-три хвилини після виклику ми вже на місці».

Для порівняння: до того медпункти отримували по 10-20 звернень на день, здебільшого несерйозних. Тобто тепер навантаження на медиків зросло втричі, і це лише суто з арифметичної точки зору.

Люди годинами стоять у черзі на КПВВ. Серед них – особи поважного віку. «Зараз багато людей приїжджають на контрольовану територію за пенсіями, а їм по 60-70 років. Вони не витримують спеку і просто падають», – пояснив Шиба.

Пункти надання первинної медичної допомоги для громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ “Мар’їнка” і “Новотроїцьке”, були відкриті в грудні минулого року. Вони розраховані на приблизно 30 відвідувань на день. Функціонування цих пунктів відбувається рамках проекту, який фінансує Європейська Комісія, а саме її Генеральний директорат з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO), і реалізує міжнародна організація Première Urgence Internationale (PUI) у співпраці з ПДМШ.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    +380 63 120 5434


© Copyright 2017 ПДМШ