• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 19 Червня 2019
  • 588
  • 0

Виставка ікон на ящиках з-під набоїв відкрилась у Львові

Сьогодні у львівському Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відкрилась виставка унікальних ікон «Passiones/Страсті» київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка. Митці написали ці ікони на ящиках з-під набоїв, привезених із зони бойових дій на сході України, в рамках проекту «Придбай ікону – врятуй життя». Цикл робіт «Passiones/Страсті» присвячено п’ятим роковинам початку російсько-української війни на Донбасі.

Мистецька акція «Придбай ікону – врятуй життя» має на меті підтримати діяльність Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ) – недержавного проекту із залучення цивільних медиків до надання допомоги цивільним та військовим у зоні проведення АТО/ООС на сході України.

Виступаючи на відкритті виставки президент ПДМШ Олег Шиба стисло ознайомив присутніх з історією створення та діяльності добровольчого мобільного шпиталю. «Уже протягом п’яти років ми працюємо на сході за системою ротації [медиків], бо наші лікарі мають постійне місце роботи – у Львові чи в Києві, Харкові, Одесі. Таким чином наш шпиталь об’єднав захід і схід», – сказав керівник ПДМШ.

Він також висловив свою щиру вдячність Софії Атлантовій та Олександру Клименку, завдяки митецькій праці яких ПДМШ у минулому році отримав 97 відсотків свого фінансування.

Головна ідея проекту «Придбай ікону – врятуй життя» – перетворення смерті (символом якої є ящик з-під озброєнь) на життя (яке в українській культурі традиційно символізує ікона). Завдяки співпраці митців і медиків-добровольців перемога життя над смертю відбувається не тільки на образно-символічному рівні, але й реально…

До Львова цикл робіт «Passiones/Страсті» експонувався в Національному заповіднику “Софія Київська” і костелі Воздвиження Святого Хреста Римо-Католицької парафії у Фастові.

Виставки ікон Софії Атлантової та Олександра Клименка проходили в Європарламенті, Верховній Раді України, Литовському Сеймі, Софії Київській, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської Лаври, Литовському посольстві в Україні, у таких містах як Антверпен, Берлін, Блумінгтон, Бонн, Варшава, Відень, Вінніпег, Гаага, Ганновер, Дніпро, Едмонтон, Кам’янське (раніше – Дніпродзержинськ), Катанія (Сицилія), Кельн, Львів, Лейпциг, Лос-Анджелес, Луцьк, Львів, Люблін, Маріуполь, Мілан, Монреаль, Мюнхен, Оттава, Перемишль, Покровськ (раніше – Красноармійськ), Прага, Рим, Торонто, Фастів, Філадельфія, Франкфурт-на-Майні, а також на XXV Економічному форумі у Криниці та 8-му Київському безпековому форумі, в Альбертському університеті в Канаді, Українському католицькому університеті у Львові та Інституті релігійних наук Св. Томи Аквінського в Києві.

 

    

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ