• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Квітня 2017
  • 300
  • 0

До Попасної вирушила третя мобільна бригада дитячих лікарів ПДМШ

Сьогодні ввечері з Києва на Луганщину для проведення останньої черги профогляду дітей у Попасній вирушили вісім лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Під час третьої місії добровольці планують оглянути всіх дітей, яких не встигнули охопити два попередні рази. Про це розповів ініціатор цих спеціальних місій ПДМШ хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” та медичної мережі “Добробут” Сергій Петрик.

За його словами, залишилося оглянути приблизно третину юних попаснян: близько 140 учнів спеціалізованої школи-інтернату для дітей з особливими потребами, яка розташована в одному з сіл поруч з містом, а також вихованців одного дитячого садка. “Таким чином, плануємо питання профілактичних оглядів в Попасній закрити”, – зауважив Петрик.

Перший “педіатричний десант” ПДМШ у Попасній в лютому провів профогляд майже 300 попаснянських дітей, а під час другої місії в березні було оглянуто ще близько 450.

Організував третю місію віце-президент – головний лікар ПДМШ Дмитро Вернигор. До складу третьої мобільної бригади разом з ним і Петриком увійшли стоматолог однієї з київських приватних клінік Андрій Кукуляк, магістр кафедри дитячої хірургії, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Олексій Голубенко, лор-лікар, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ярослава Августинович, педіатр Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва та приватної клініки “Валерія” Галина Юхименко, офтальмолог і директор клініки медичного центру “Смарт Клінік” Оксана Жданова, а також три дерматологи – завідувач кафедрою дерматовенерології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика проф. Олександр Літус разом з аспірантами цієї кафедри Анною Стовбир та Іриною Літус.

Сьогодні в районах проведення АТО, підконтрольних Україні, критично бракує медичних кадрів та допоміжного персоналу – як безпосередньо в місцях тимчасової дислокації військових частин, так і в прифронтових цивільних лікарнях. На думку Дмитра Вернигора, особливо гострою є проблема дитячого здоров’я, бо діти в прифронтових населених пунктах хворіють частіше – не тільки через брак профілактики й неповноцінне харчування, а й через пов’язані з війною стреси. “У тій спеціалізованій школі-інтернаті залишилася одна старенька лікарка-педіатр, якій 80 років, – додає Сергій Петрик. – Вузьких дитячих спеціалістів у Попаснянському районі немає зовсім. Фактично, вихованці цього інтернату залишаються поза медициною”.

Він також розповів, що інформація про “педіатричні десанти” поширилася регіоном, зокрема завдяки ЗМІ, і інші міста, де працюють медики ПДМШ, також висловлюють бажання проведення у них профоглядів дітей. “Тому, мабуть, будемо цю ініціативу продовжувати. Але будемо їздити тільки туди, де немає вузьких спеціалістів”, – каже Сергій

Вернигор також передбачає, що надання допомоги дітям буде поширено і на дітей-переселенців.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ