• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 18 Жовтня 2019
  • 338
  • 0

Колишній координатор санкцій проти Кремля оглянув ікони на ящиках з-під набоїв і дізнався про ПДМШ

Учора в Інституті міжнародних відносин київські художники Софія Атлантова та Олександр Клименко представили свій спільний проект з Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова, «Ікони на ящиках з-під набоїв», відомому американському політику і дипломату Деніелу Фріду.

Деніел Фрід вийшов у відставку у 2017 р. після 40 років служби у Державному департаменті Сполучених Штатів. Був послом США у Польщі, помічником держсекретаря у справах Європи і Євразії. Коли розпочалася агресія Росії проти України, пан Фрід обіймав посаду координатора Держдепу із санкційної політики.

В ІМВ американський дипломат прочитав лекцію «Можливості для України і завдання Америки», яку прийшли послухати понад 300 студентів. В актовій залі інституту також була влаштована бліц-виставка ікон, яку Деніел Фрід оглянув після лекції. Олександр Клименко розповів поважному гостю про мистецький проект, надходження від якого йдуть на підтримку діяльності ПДМШ. За словами митця, головна художня ідея цього проекту – поєднати речі, які здаються несумісними: ікона і ящик з-під зброї, мова мистецтва тисячолітньої давнини і сучасна мова війни.

«Це сполучення війни та миру нагадує мені американську печатку, на якій орел тримає оливкову гілку в одній лапі і стріли в другій», – поділився враженнями Деніел Фрід. Він сказав, що раніше не чув про цей проект, але дуже радий, що дізнався про нього зараз: «Чудовий матеріал, одночасно і культура, і патріотизм». З цього приводу він згадав слова Збігнєва Бжезінського, сказані йому після Помаранчевої революції: «Ми є свідками розвитку української нації, демократичного за формою і демократичного за духом, вірного своїй культурі та демократичним традиціям».

Лекція в інституті була організована за сприяння Національного Форуму «Трансформація України» та Посольства США в Україні. ПДМШ висловлює вдячність координатору Національного форуму Михайлу Харію за ініціативу проведення бліц-виставки ікон під час лекції.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ