• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 29 Червня 2017
  • 575
  • 0

“Справедливість” і ПДМШ вимагають негайно ухвалити законопроект, що урівняє в правах усіх захисників України – і військових, і добровольців

Лідер руху “Справедливість” Валентин Наливайченко на прес-конференції в УНІАН виступив з вимогою до парламентарів невідкладно ухвалити законопроект з реєстраційним номером 6202, який має на меті урівняти в правах усіх учасників бойових дій, як військових, так і добровольців.

“Цим законопроектом законодавці мають надати статус учасника бойових дій медикам-волонтерам, а також усім добровольцям, які не увійшли до складу Збройних Сил України”, – наголосив лідер руху. Він уточнив, що має на увазі добровольців, які після Революції Гідності, пішли на фронт захищати державу. “На наше переконання зараз настав час Верховній Раді, всій владі визнати цих людей захисниками України, надати їм і правові, і соціальні, і інші гарантії за визначенням учасника бойових дій”, – сказав Наливайченко.

Він також повідомив, що на підтримку цієї вимоги “Справедливість” зібрала підписи 209 громадських, волонтерських, ветеранських організацій з усієї України. “Потрібно 226 голосів [народних депутатів], щоб змінити дуже невеличкий абзац, але зробити величезну справу справедливості по відношенню до медиків-волонтерів і добровольців, які до цього часу, можливо, не входять до складу Збройних Сил України”, – зазначив Наливайченко.

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо уточнення деяких положень), зареєстрований у Верховній Раді 16 березня 2017 р., був розроблений Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова спільно з секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ініційований 13 народними депутатами. Законопроект передбачає внесення змін і доповнень до двох статей згаданого закону, а саме шостої та дванадцятої, аби урівняти в правах усіх учасників бойових дій.

У прес-конференції також взяли участь два представники ПДМШ: президент шпиталю Геннадій Друзенко та водій-санітар Андрій Антоненко, також відомий як рок-музикант Riffmaster, які розповіли про роботу медиків-добровольців і проблеми, з якими вони стикаються.

Для прикладу Друзенко розповів журналістам про двох добровольців, які фактично безперервно перебувають у зоні АТО: лікаря евакобригади ПДМШ Ірину Чекан і відомого волонтера з Хмельницького Сергія Кисельова.


Фотоальбом: 2017/06/29, Київ. Спільна прес-конференція в УНІАН президента ПДМШ ім. Миколи Пирогова Геннадія Друзенка, лідера руху “Справедливість” Валентина Наливайченка та водія-санітара ПДМШ і рок-музиканта Андрія Антоненка (Riffmaster)

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ