• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 13 Січня 2017
  • 234
  • 0

У Новотроїцькому медики ПДМШ зняли серцевий напад у жінки і допомогли їй разом з дитиною пройти КПВВ

Сьогодні на сторінці Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова у Facebook з’явилося сповіщення від мешканки Донецька, в якому вона дякувала бригаді медиків ПДМШ, що працюють у медпункті біля контрольного пункту в’їзду-виїзду “Новотроїцьке” на Донеччині. Інга Слєпньова написала, що учора вона разом з дочкою Дар’єю поверталася додому, але “через неповний комплект документів нас не випускали з території України”. Допомогу – як медичну, так і з отриманням необхідних документів – Інга і Дарина отримали від медиків ПДМШ.

Як пояснив лікар Віктор Беліловець, який працює на ротації в цьому медпункті разом з медсестрою Галиною Зузак і водієм-санітаром Сергієм Зузаком, у матері не було довіреності від батька дитини на вивезення її з території, підконтрольної Україні.

“Спочатку Інга звернулася по допомогу до представників ОБСЄ, – розповів Віктор Беліловець. – Вони приїхали на двох машинах, але нічим не змогли зарадити, лише надали телефони притулків у Волновасі, де мати з донькою можуть провести кілька днів”.

“Разом з Інгою та Даринкою, якій 12 років, ми пішли до прикордонників, поговорили з ними, – продовжує Віктор. – Дівчинка сфотографувала паспорт та інші потрібні документи на смартфон і відправила батьку, скориставшись доступом до Інтернету, який мали прикордонники. Коли батько оформив довіреність і надіслав її фотокопію прикордонникам, мати з дочкою спокійно пропустили”.

Загалом Інга і Дар’я провели з медиками ПДМШ п’ять чи шість годин. За словами Віктора погода була холодною – близько нуля, цілий день лив дощ. “Мати дуже розхвилювалася й рознервувалася, у неї розболілося серце. Ми дали їй ліки, заспокоїли. Напоїли їх обох чаєм, поділилися з ними власними бутербродами, адже вони всю ніч простояли на КПВВ. В очікуванні довіреності від батька Дарина не марнувала час – вправлялася грою на саксофоні, який був з нею”.

Віктор розповів, що щоденно за допомогою до медиків ПДМШ на КПВВ “Новотроїцьке” звертаються 15–20 людей. Ще від 50 до 300 – залежно від погоди – приходять за гарячим чаєм, а потім ідуть грітися до пункту обігріву. Пацієнти скаржаться переважно на головний біль, гіпертонію, серце. Також часто звертаються з забиттями та іншими травмами. “Зараз слизько, люди часто падають. Сьогодні, наприклад, звернувся молодий чоловік, який впав і розбив голову”. Крім травм серйозних випадків було небагато – один випадок епілепсії, кілька серцевих нападів.

“Якось добрі люди принесли п’яного, який просто лежав. Швидка на випадки алкоголізму не виїжджає, тож занесли його до намету обігріву. Коли він відіспався, розбудили, дали чаю”, – згадує лікар.

Пункт надання первинної допомоги з пунктом обігріву для громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ “Новотроїцьке”, було відкрито 27 грудня 2016 р. в рамках проекту, який фінансує Європейська Комісія, а саме її Генеральний директорат з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO). У співпраці з ПДМШ проект реалізує міжнародна організація Première Urgence Internationale. Медпункт на цьому КПВВ є другим, відкритим за цим проектом – перший за два тижні до того було запущено на КПВВ “Мар’їнка”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ