• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 18 Березня 2017
  • 218
  • 0

Звернення Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова до української й білоруської громадськості з приводу засудження білоруського активіста Андрея Стрижака

Учасники Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова з обуренням дізналися про засудження свого білоруського побратима – профспілкового активіста Андрея Стрижака на 10 діб арешту. На думку суду Центрального району м. Гомеля, Андрей Стрижак брав участь у “несанкціонованому заході”, який мав місце 21 лютого 2017 р. на сходинках цього ж суду. Винесенню такого рішення не завадила навіть відсутність обвинуваченого на судовому засіданні.

За словами Андрея, в той день у Гомелі проходив перший суд над одним з учасників “Маршу недармоїдів”, на якому мало бути винесено рішення, що змінило б долю усіх “недармоїдів” у Білорусі. На суд прийшло близько 300 осіб, але в приміщенні суду помістилося лише 38. “Злочин” Андрея полягає в тому, що він, стоячи на сходинках, зачитував людям цитати з судового засідання, які йому передавали люди з залу!

Зараз Андрей готується оскаржити це рішення суду і потребує нашої підтримки. У важкий для України час він підтримав нашу країну. Саме завдяки його активній позиції ПДМШ ім. Миколи Пирогова отримав від наших білоруських побратимів медичні транспортні засоби, які дозволили медикам-добровольцям надати вчасну медичну допомогу тисячам українців, рятуючи їхні життя та здоров’я. Тепер наш час віддавати борги!

Ми звертаємося до депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь: будь ласка, застосуйте свій вплив та авторитет, зверніть увагу своїх білоруських колег на це кричуще порушення прав людини! У 21 столітті не може бути злочином у країні в самому серці Європи те, що людина переповідає перебіг судового засідання людям, які на це судове засідання не змогли потрапити

Ми закликаємо громадські організації в Україні та Білорусі, всіх небайдужих людей підтримати наше звернення!

 

 

 

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ