• +380 66 681 1425
  • info@medbat.org.ua

ПДМШ ім. Миколи Пирогова є найбільшим неурядовим проектом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) в окремих районах Донецької та Луганської областей, який реалізує Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони України.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова працює на підставі Меморандуму між Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних сил України та Благодійним фондом «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» від 5 лютого 2016 року.

Порядок залучення медичного та допоміжного персоналу для роботи в зоні АТО у складі ПДМШ ім. Миколи Пирогова регулює наказ МОЗ України № 1254 від 18.11.2016 р., а отже на сьогодні це єдиний медичний проект, що працює в зоні проведення АТО у повній відповідності до вимог українського законодавства.

За період роботи ПДМШ ім. Миколи Пирогова в зоні проведення АТО, шпиталь надав вчасну та кваліфіковану медичну допомогу більш як 30 000 пацієнтів. Медики-добровольці шпиталю працювали у 47 локаціях у Донецькій та Луганській областях – як у містах і селах, так і в польових умовах.

Вісімдесят вісім з більш як 400 добровольців ПДМШ, що впродовж 2014-2017 років працювали в зоні проведення АТО, отримали статус учасника бойових дій, сотні – статус учасника війни, 26 були відзначені державними нагородами, 96 нагороджені медаллю «За сприяння Збройним Силам України», 12 – відзнакою Міноборони – нагрудним знаком «Знак пошани».

Восени 2015 року ПДМШ поширив свою діяльність на мирні регіони України, здійснивши безпрецедентний кардіоскриніг мешканців Хмельниччини, який охопив 22 433 особи, що проживають у 565 населених пунктах.

Щоденне управління роботою мобільного шпиталю здійснює команда з шести осіб під загальним керівництвом президента ПДМШ. Підтримку діяльності ПДМШ, захист прав медиків-добровольців шпиталю та представлення інтересів ПДМШ у медичній та політичній спільнотах забезпечує Опікунська рада.

Ми віримо, що наш досвід сполучення ентузіазму і гнучкості волонтерського руху з системністю та стратегічністю державних підходів перетворює ПДМШ ім. Миколи Пирогова на унікальний проект, який закладає підвалини майбутньої доступної та високоефективної мобільної медицини в Україні.

 

 
 


 

  • Телефон
    +380 66 681 1425

  • Адреса:
    01032, м. Київ, вул. Саксаганського 143а

© Copyright 2017 ПДМШ