• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886

ПДМШ ім. Миколи Пирогова є найбільшим неурядовим проектом із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні проведення операції Об’єднаних сил (раніше –”антитерористичної операції”) в окремих районах Донецької та Луганської областей, який реалізує Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони України.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова працює на підставі Меморандуму між Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних сил України та Благодійним фондом «ПДМШ ім. Миколи Пирогова» від 5 лютого 2016 року.

Порядок залучення медичного та допоміжного персоналу для роботи в зоні ООС у складі ПДМШ ім. Миколи Пирогова регулює наказ МОЗ України № 814 від 27.04.2018 р., а отже на сьогодні це єдиний медичний проект, що працює в зоні проведення ООС у повній відповідності до вимог українського законодавства.

За період роботи ПДМШ ім. Миколи Пирогова в зоні проведення АТО/ООС, шпиталь надав вчасну та кваліфіковану медичну допомогу більш як 56 000 пацієнтів. Медики-добровольці шпиталю працювали у 49 локаціях у Донецькій та Луганській областях – як у містах і селах, так і в польових умовах та біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування.

Вісімдесят вісім з майже півтисячі добровольців ПДМШ, що в 2014-2018 роках працювали в зоні проведення АТО, отримали статус учасника бойових дій, сотні – статус учасника війни, 87 були відзначені державними нагородами, 168 нагороджені медаллю «За сприяння Збройним Силам України», 26 – відзнакою Міноборони – нагрудним знаком «Знак пошани», 14 – нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України» і п’ятеро – нагрудним знаком РНБОУ «Захисник України»..

Восени 2015 року ПДМШ поширив свою діяльність на мирні регіони України, здійснивши безпрецедентний кардіоскриніг мешканців Хмельниччини, який охопив 22 433 особи, що проживають у 565 населених пунктах.

Щоденне управління роботою мобільного шпиталю здійснює команда з шести осіб під загальним керівництвом президента ПДМШ. Підтримку діяльності ПДМШ, захист прав медиків-добровольців шпиталю та представлення інтересів ПДМШ у медичній та політичній спільнотах забезпечує Опікунська рада.

Ми віримо, що наш досвід сполучення ентузіазму і гнучкості волонтерського руху з системністю та стратегічністю державних підходів перетворює ПДМШ ім. Миколи Пирогова на унікальний проект, який закладає підвалини майбутньої доступної та високоефективної мобільної медицини в Україні.

 

 

 


 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ