Кожний доброволець, кожний волонтер робить свій внесок у нашу спільну боротьбу за майбутнє України. Хтось безпосередньо воює у складі добровольчих підрозділів, інші допомагають у матеріальному забезпеченні війська, привозять на фронт харчі, переказують гроші на потреби армії. Важливий кожний внесок – малих не буває.
Добровольці ПДМШ у цій боротьбі “воюють на два фронти” – оберігають життя та здоров’я наших бійців і лікують тіла й душі співгромадян, яким волею долі доводиться жити в зоні проведення АТО. І дуже приємно, що наш внесок не залишається непоміченим. Понад півтори сотні медиків ПДМШ отримали державні відзнаки за свою самовіддану працю саме як добровольці ПДМШ, а скільки їх отримало пам’ятні знаки окремих військових підрозділів і громадських організацій, грамоти й подяки від лікарень і держадміністрацій, теплі листи від своїх пацієнтів – це ми навіть не беремося рахувати. Ми пишаємося ними.
У таблиці нижче зібрані пироговці, нагороджені державними відзнаками. Деякі з них мають по три такі нагороди плюс кілька нагород, що не відносяться до категорії державних. Тому іноді виникає питання: як їх правильно носити? Нижче ми спробуємо дати відповідь.
Ми далекі від того, аби запроваджувати в ПДМШ сувору військову дисципліну, ходіння строєм і вирівнювання заправлених ліжок ниткою за смужками на ковдрі. Але навіщо вигадувати велосипед? Скористаємося Тимчасовим порядком носіння орденів, медалей та інших відзнак на парадній формі одягу військовослужбовців Збройних Сил України, зосередивши увагу тільки на відзнаках, якими нагороджено добровольців ПДМШ.
На лівому боці грудей:
На лівому боці грудей нижче нагород на колодках (стрічках):
На правому боці грудей:
Нагороди на колодках (стрічках), які носяться з лівого боку грудей, розміщують горизонтальними рядами у порядку старшинства (тобто в наведеному вище порядку). В одному ряду не може бути більше ніж п’ять нагород. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому. Колодки (стрічки) нагород у верхньому ряду вирівнюють за верхніми краями колодок (стрічок), у нижніх рядах — за нижніми краями колодок (стрічок).
Нагороди розміщують:
Знаки нагород, які носяться з правого боку грудей, розміщують горизонтальними рядами від центру грудей до краю у порядку старшинства. При цьому умовні центри знаків нагород повинні бути на одному рівні. Відстань між рядами: 10-15 мм. У верхньому ряду не може бути більше нагород, ніж у нижньому.