• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 24 Лютого 2024
  • 128
  • 0

«Добровольці є основою нашої майбутньої перемоги», — Сергій «Борменталь» Бородавко

Сергій Бородавко (позивний «Борменталь») каже, що робота Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова нагадує йому мурашник, де кожен виконує свою функцію.

Сергій працює лікарем ортопедом-травматологом в одному з найбільших і найстаріших медичних закладів України для дітей — Київській міській дитячій клінічній лікарні №1. Каже, що війна для нього почалася в 2014 році, після подій на Майдані, в яких він брав активну участь.

У момент повномасштабного вторгнення росіян — 24 лютого 2022 року — він був у лікарні на чергуванні, а вже наступного дня разом з іншими киянами вже будував барикади, робив коктейлі Молотова.

Потім «Борменталь» записався до Сил ТрО, їздив по Україні та проводив навчання з тактичної медицини для військових для цивільних. А вже наприкінці 2022 року відправився на свою першу ротацію з ПДМШ.

«Добровольці є непохитною основою нашої майбутньої перемоги, — стверджує Сергій. — Для країни це дуже важлива справа, що її роблять професіонали, які йдуть за покликом душі, нічого не вимагаючи взамін».

Рятуючи захисників України, лікарі-добровольці також піддають себе ризику. Якось під час операції до будинку прилетіла ракета, розбила другий і третій поверхи, але не вибухнула. «Ніхто не покинув свій пост. Хірург, травматолог, анестезіолог, медсестри — всі залишилися на своїх постах. Це вражає», — розповідає Сергій Бородавко.

Він закликає всіх громадян України бути такими ж активними, як у перші місяці повномасштабної війни. «Я вважаю, якщо ми всі разом знову будемо докладати максимальних зусиль, то перемога прийде швидше».

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ