• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 21 Листопада 2023
  • 226
  • 0

Колектив ПДМШ отримав орден «Народний Герой України»

Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова став колективним кавалером ордену «Народний Герой України».

У неділю відбулася церемонія нагородження орденом «Народний Герой України» учасників війни проти російських загарбників. Серед нагороджених – колектив Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Як зауважила одна з ведучих церемонії, українська акторка та режисерка Катерина Степанкова, «абревіатуру ПДМШ знають всі – всі, хто дотичний до війни, знають що таке ПДМШ».

Від імені шпиталю орден отримала медичний керівник ПДМШ Світлана Друзенко. Представляла ПДМШ легендарна Галина Алмазова – Народний Герой України, заступник командира 518-го батальйону «Дике Поле» Першої окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна.

«Коли на Харківщині під Балаклеєю у нас був штурм Байраку, і в мене в один день було більше 120 поранених і лише два медики в батальйоні […], я зателефонувала Світлані, і Світлана сказала: «Де і коли нам бути?» Все, більше ніяких запитань не було», – розповіла Алмазова.

За її словами, коли за два дні почалися штурми, ПДМШ уже влаштував стабілізаційний пункт, до якого майже одночасно доправили 30 важких поранених. «Це – не просто накласти турнікет, зупинити кровотечу. Це – 30 важких поранених, які потребували реанімації, – наголосила Галина. – Я не знаю, як би ми упоралися без ПДМШ».

Вона додала, що в одному тільки 518-му батальйоні медики ПДМШ врятували – «не доправили, не довезли, а саме врятували» – близько 200 бійців. «Всюди, де є «гарячі точки», ви побачите символіку ПДМШ».

Світлана Друзенко назвала нагородження орденом «Народний Герой України» не просто почесною відзнакою, а й «величезною відповідальністю».

«Тільки за час після повномасштабного вторгнення [росії 24 лютого 2022 р.] через руки наших медиків пройшло понад 29 тис. поранених», – розповіла Світлана.

Вона нагадала, що 15 грудня ПДМШ виповниться дев’ять років. «І ця нагорода є нагородою кожного, хто перебуває в лавах Першого добровольчого мобільного шпиталю, хто частинку себе, свого професіоналізму, своєї душі лишив вам [захисникам України] і намагався зробити все, щоб врятувати, довезти, вилікувати пацієнта».

За час до повномасштабного вторгнення ПДМШ надав допомогу близько 60 тис. пацієнтів. Таким чином орієнтовно загальна кількість пацієнтів добровольчого шпиталю становить близько 90 тис. військових і цивільних українців.

Орден «Народний Герой України» є недержавною нагородою, запровадженою 2015 року за ініціативою колекціонера антикваріату і волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова.

Як йдеться на сайті «Народний Герой України», «народність» цієї нагороди «полягає в тому, що срібло для її виготовлення дотепер передають звичайні українці з усього світу, тризуби відливають ювеліри, не беручи за свою роботу жодної копійки, подання може зробити будь-яка людина, заповнивши спеціальну форму-подання».

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ