• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 26 Лютого 2024
  • 145
  • 0

Репортаж ZDF з України висвітлив роботу ПДМШ

Роботі Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова присвячено значну частину оприлюдненого минулого тижня репортажу Другого каналу німецького телебачення (ZDF) з України.

Кореспондентка ZDF Катрін Айґендорф відвідала Київ і прифронтові локації, де брала інтерв’ю в президента ПДМШ Геннадія Друзенка і медиків-добровольців, а також Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та бійців, що нищать ворога дронами, Київського міського голови Віталія Кличка, народної депутатки Юлії Тимошенко та відомої співачки Руслани Лижичко.

До роботи ПДМШ репортаж звертався кілька разів — на польовій базі в кількох кілометрах від лінії фронту і в Києві — і навіть включав архівні відео десятирічної давнини, коли Геннадій був одним з організаторів підготовки резервістів на самому початку російсько-української війни.

Одне з центральних питань, відповідь на яке намагалась отримати німецька журналістка, — чи залишаються українці вмотивованими продовжувати боротьбу і перемогти в цій війні.

«Звідки ви берете свій оптимізм?» — запитала вона в керівника ПДМШ.

«Шанси України вижити в 2014 і 2022 роках були близькими до нуля, — відповів Друзенко. — Тобто, якби це була раціональна система, то України не існувало б. Ми навчаємося, як знаходити найкращі відповіді на питання, на які ніхто не відповідав. Я завжди кажу, якщо в нас вийде з ПДМШ, нашою маленькою спільнотою, то цілком можливо, що колись вийде з країною».

Важливість виходу цього репортажу на ZDF, одному з головних німецьких телеканалів, керівництво якого, за твердженням української Вікіпедії, займає проросійську та українофобську позицію, неможливо переоцінити.

«Це тут «центральне телебачення», всі дивляться, — написала Геннадію Друзенку одна з героїнь репортажу анестезіолог Діана Подольська, яка наразі живе і працює в Німеччині. — Мені вже в магазині на касі сказали, що бачили мене по телевізору. І твоє прізвище вже знають! Насправді це дуже добре, що Катрін зробила цей репортаж. Нагадати, що війна триває».

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ