• +380 63 120 5434
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 22 Лютого 2017
  • 165
  • 0

Завдання: вилікувати Україну

Героями статті журналіста Олександра Ярощука в «Українська правда. Життя» стали два волонтери Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова: судинний хірург Владислав Горбовець та медсестра Аліна Нараган. Вони приєдналися до ПДМШ у 2015 році, працювали разом декілька місяців і допомогли сотням солдат і цивільним відновитися після запеклих боїв.

“Це була доля, що я потрапив саме до цього госпіталю, тому що у ньому не було жодного судинного хірурга”, – розповів Горбовець про свою першу з п’яти ротацій в ПДМШ. – “Там було багато спеціалізованих лікарів, але не було нікого з моєї спеціалізації, незважаючи на те, що вона є вкрай важливою у таких обставинах”.

У воєнних умовах виникає велика потреба саме у судинних хірургах, оскільки 80% поранень – це поранення кінцівок, голови та шиї. Саме судинні хірурги мають необхідні знання для лікування пацієнтів з таким характером ушкоджень.

Так само як Владислав був у госпіталі єдиним судинним хірургом, Аліна була там єдиною операційною медсестрою. Вона виконувала багато завдань: працювала в евакуаційних командах, супроводжувала поранених до гелікоптерів, допомагала з евакуацією поранених з поля бою і працювала безпосередньо в операційних.

У Бахмуті Аліна певний час працювала з Владиславом і описує його як мудрого й талановитого лікаря. Він, у свою чергу, каже, що без її допомоги не зміг би виконувати свою роботу настільки ефективно. Там працювала команда, переконаний Владислав Горбовець.

На запитання, чому він займається волонтерством, Владислав відповідає, що потрібно продовжувати почате на Євромайдані.

“З медичної точки зору, якщо я знаю як лікувати і відчуваю, що можу щось зробити важливе, що може бути кращим у житті!? Ми можемо забезпечити операції, яких раніше не було. Ми, українці, маємо зробити все на території України, щоб вилікувати країну. Це про майбутнє України. Наші знання і патріотизм – це наша рушійна сила”, – переконаний він.

Читати повністю в «Українська правда. Життя»

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    +380 63 120 5434


© Copyright 2017 ПДМШ