• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 02 Березня 2024
  • 125
  • 0

«Аби перемогти, треба не тільки знищити ворога, але й зберегтися самому», — Ян Чекмарьов

Інструктор з тактичної медицини Ян Чекмарьов (позивний «Хохол») належить до покоління людей, які зростали під час вже десятилітньої війни Росії проти України.

Ян усвідомлював неминучість «великої війни» і необхідність готуватись до неї задовго до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Тож приєднався до ГО «ТакМед Харків», де здружився з її засновником і керівником Даниїлом Жмуйдовим («Тиквою»). Набувши відповідних навичок, відправився на ротацію з Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова — працювати на кейсеваку.

Після того, як Даниїл пішов із життя, керівництво громадською організацією довелося взяти на себе Чекмарьову.

Ян каже, що саме «Тиква» навчив його тактичній медицині, а також тому, що неможна залишатись осторонь у часи загальної біди.

«Я дуже романтизував війну», — зізнається «Хохол», згадуючи свою першу ротацію в ПДМШ. Перші поранені, в евакуації яких він брав участь, були «легкими» або з травмами середньої важкості.

«Потім був виїзд, де я стикнувся з «важким» пораненим, який дуже сильно стікав кров’ю», — розповідає Ян. Боєць став розповідати йому про свою дружину, дітей. І через емпатію «Хохол» просто впав у ступор. «Але в мене була дуже досвідчена команда, яка швидко привела мене до тями».

Цей досвід дуже вплинув на Яна і допоміг йому зрозуміти необхідність постійно підтримувати не тільки теоретичні знання, але й практичні навички. Тож, імовірно, у Харкові команда «ТакМед» буде долучатись до надання допомоги постраждалим від ракетних обстрілів міста російськими варварами.

На його думку, зараз йому краще зосередитися на «ТакМед Харків», бо робота на медеваках і кейсеваках в ПДМШ, все ж, вимагає медичної освіти, якої Ян не має.

«Я вважаю, наразі краще приділяти увагу навчанню військових і цивільних, аби запобігти смертям. Це дуже важливо, бо, мені здається, аби перемогти цього ворога недостатньо його тільки знищити. Потрібно ще зберегтися самому», — стверджує «Хохол».

Більше в інтерв’ю з Яном Чекмарьовим журналіста Дмитра Тузова:

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ