• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 30 Березня 2018
  • 429
  • 0

Геннадій Друзенко українському бізнесу: “Коли ми тиснемо один одному руки і довіряємо один одному, ми творимо чудеса”

У п’ятницю президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко та президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах підписали Меморандум про співробітництво.

Згідно з документом, УСПП сприятиме “діяльності ПДМШ з надання якісної, своєчасної та безоплатної медичної допомоги соціально вразливим верствам населення насамперед в районах збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей, а також в інших регіонах України”.

Підписання відбулося під час спільного розширеного засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП в конференц-залі “Колізей” Торгово-промислової палати України. У рамках заходу також відбулася виставка ікон, написаних на ящиках від набоїв партнерами ПДМШ – київськими митцями Олександром Клименком і Софією Атлантовою.

Презентуючи мобільний шпиталь учасникам засідання, Друзенко наголосив на важливості підтримки медиків-добровольців з боку українського бізнесу, оскільки шпиталь не отримує “жодної копійки державної допомоги, хоча по суті виконує державну функцію”. ПДМШ є “прикладом того, наскільки ефективною може бути співпраця бізнесу, підприємців і громадянського суспільства”, – сказав Друзенко. Він нагадав, що саме створення ПДМШ стало реальним завдяки підтримці однієї великої української компанії – “Сварог Вест Груп”.

“Репрезентуючи тут громадянське суспільство, волонтерський рух, я звертаюсь до еліти українського бізнесу, підприємництва, говорячи: ми маємо пасіонарність, жертовність і найбільший капітал – те, що нам, волонтерам, довіряють, і це показують усі соцопитування, – зазначив Геннадій Друзенко. – Такої довіри не має, на жаль, наша держава, не мають державні інституції. І ще посіяна недовіра до бізнесу. Ми відкриті до співпраці. Ми розуміємо, наскільки ми наче одноногі без підтримки українського бізнесу, української промисловості – тих, хто створює додану вартість… Коли ми тиснемо один одному руки, коли ми один одному довіряємо, ми творимо чудеса”.

Як розповів Анатолій Кінах, ініціатива співпраці з ПДМШ не є його особистою і виникла в УСПП завдяки масштабу роботи добровольчого шпиталю як “однієї з дуже важливих складових активних дій громадянського суспільства”. “Це нас дуже зацікавило в цілому, бо, по суті, те, що ми робимо, є дуже споріднено, – сказав він. – І ми вважаємо, що в умовах кризових явищ, безпрецедентного зниження довіри людей як до інститутів влади, так і до політичних структур та ланка, через яку необхідно витягувати цю кризову ситуацію та формувати умови розвитку – насамперед структуроване громадянське суспільство. Особливо важливим є розуміння того, що у нас є проблеми не тільки прагматичного характеру: соціальні, економічні, що є дуже болісними для людей. У нас вже є прояви ментальних руїн, морально-психологічних деформацій. І коли ми бачимо результати діяльності шпиталю, ми розуміємо, що тут необхідним є не тільки фах – необхідна дуже висока моральна планка”.

Очільник УСПП пояснив, що Меморандум підписано, аби співпраця з ПДМШ була не ситуативною, а системною та “максимально залучати ресурсну базу бізнесу для дуже важливих завдань, бо мова йде про життя та здоров’я людей”.

Першим символічним кроком такої співпраці можна вважати придбання УСПП двох з виставлених на виставці ікон. Анатолій Кінах висловив упевненість, що цьому прикладу слідуватимуть і інші учасники заходу. (Гроші, зароблені в рамках мистецької акції “Придбай ікону – врятуй життя”, ідуть на підтримку ПДМШ.)

Фотоальбом: “2018/03/30, Київ. Підписання Меморандуму про співробітництво між ПДМШ та Українським союзом промисловців і підприємців”

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ