• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 26 Вересня 2022
  • 182
  • 0

Медики ПДМШ із Канади та Британії рятують життя в українському селі – The Guardian

Єлена Булахтіна, лікар-доброволець ПДМШ із Канади, поверталася до своєї клініки, коли з характерним звуком небом пронеслася касетна бомба, йдеться у статті, опублікованій учора в The Guardian. Почувся хлопок і за дві секунди серія детонацій, що супроводжувалася свистом смертоносної шрапнелі в повітрі. Булахтіна кинулася на землю. До свого робочого місця в підвальному приміщенні вона дісталася саме тоді, коли вибухнула друга бомба, а потім і третя.

Не всім так пощастило. Російська атака сталася у вівторок вдень у колись мирному селі Грушівка, приблизно за 8 км від лінії фронту на північному сході України. Кілька місцевих жителів стояли біля генератора, де вони могли зарядити свої телефони та перевірити електронну пошту. Пенсіонер Микола Колієнко сидів на лавочці біля свого будинку. День був похмурий.

Осколки бомби вбили Колієнка. Також загинула п’ятдесятилітня жінка Віра Шевцова. «Ми нічого не могли для них зробити. У літнього чоловіка численні осколкові поранення. Ми залишили його. Такі у нас правила сортування», – пояснила Булахтіна. Натомість вона допомагала живим. Серед них був важкопоранений 10-річний хлопчик Андрій Сейднюк, якому влучила в голову металевий фрагмент корпусу бомби.

Інший доброволець ПДМШ, британський бойовий медик і колишній солдат на прізвисько Фіш, сказав, що росіяни намагаються прорватися, але поки безуспішно. Він продемонстрував уламки шрапнелі, які зібрав під час нападу у вівторок. Серед них – рештки хвостового оперення та детонатор. Він лікував пацієнтів у темряві, підсвічуючи їхні рани ліхтариком на голові та мобільним телефоном.

«Якось у квітні вдома в Британії я дивився телевізор. Побачив цих постраждалих дітей у Києві та вирішив приїхати допомагати», – пояснив він. «Немає жодного виправдання тому, що зачіпає дітей. Це нелюдяно і прикро». Він та інші волонтери надавали допомогу солдатам, пораненим під час недавньої успішної військової операції України, у зруйнованій школі, поклавши їх на дерев’яні піддони та прикріплюючи крапельниці до металевих поручнів.

Читати статтю повністю в The Guardian.

 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ