• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 31 Травня 2022
  • 2546
  • 0

МИ Б’ЄМОСЯ! (Оновлюється щоденно)

Після того, як фашистська Московія вивела восьмирічну агресію проти України на рівень повномасштабної війни, ми обіцяли, що українці будуть битися. Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова тримає слово. Ця сторінка – ретроспективна хронологія участі ПДМШ у цій новій фазі війни. Ми оновлюватимемо інформацію також ретроспективно в міру її отримання.

ПІДТРИМАТИ ПДМШ

ПІДТРИМАТИ ЗСУ

30 травня 2022

Канал «Суспільне» присвятив один із своїх репортажів Житомирському загону ПДМШ, який базується на місцевій станції швидкої допомоги. Про історію створення і роботу загону розповів його командир Сергій Гарбарчук (дивитись тут).

 


 

Про доброльця ПДМШ Мартіна Вайнесса із Саутгемптона ледь не одночасно з’явилося дві розповіді: у статті в The Guardian про іноземних медиків-добровольців на фронті в Україні та у відеоінтерв’ю українського журналіста Дмитра Тузова. (детальніше – тут).

29 травня 2022

Група медиків-добровольців сьогодні вирушила до району бойових дій на сході України в другу ротацію ПДМШ після початку повномасштабного вторгнення орків. У складі групи 43 добровольці, які сформують дев’ять бригад (детальніше та відео – тут).

26 травня 2022

За три місяці діяльності Житомирський загін ПДМШ надав медичну допомогу 700 військовим і цивільним, з яких 588 пацієнтів були доправлені в лікувальні заклали міста та області. Про це повідомив командир загону Сергій Гарбарчук (детальніше – тут).

25 травня 2022

Лідер гурту «Бумбокс» підтримав фандрейзингову кампанію ПДМШ. Андрій Хливнюк звернулися до всіх людей доброї волі із закликом підтримати фандрейзингову кампанію Armored Ambulances 4 Ukraine на платформі GoFundMe: https://gofund.me/e11f139f (детальніше та відео – тут).

 


 

Медикам на передовій конче потрібні броньовані евакуаційні машини. Ми шукаємо їх від початку великої війни. Радіємо вживаним дефендерам та пінзгауерам, яким по 15 і більше років… І тут виявляється, що українські кулібіни давно зробили фантастичний автомобіль, конче потрібний сьогодні там, де найгарячіше, і назвали його «Ковчег» (детальніше та відео – тут).

24 травня 2022

Після свого репортажу про медиків ПДМШ для каналу Telewizja wPolsce журналіст Якуб Мачєєвский опублікував в останньому числі польського часопису Sieci розлогий матеріал про роботу шпиталю на фронті (детальніше – тут).

19 травня 2022

The New York Times учора опублікувала статтю, присвячену медичній допомозі пораненим захисникам України. У статті згадується і ПДМШ. «Працюючи у бригадах в мінімальному складі, лікарі та парамедики змагаються з часом, щоб врятувати кінцівки та життя. Це – жорстока рутина для медичного персоналу, який часто працює цілодобово. І не всі кінцівки можна врятувати». Читати повністю багато ілюстровану статтю на сайті NYT.

18 травня 2022

Журналіст НВ Дмитро Тузов записав інтерв’ю із співзасновником і керівником ПДМШ Геннадієм Друзенком, яке було опубліковано сьогодні. В інтерв’ю Геннадій розповідає про те, як було створено благодійний фонд ПДМШ, розмірковує над тим, якою буде Україна після війни, і що свідчитиме про її перемогу та торкається низки інших питань (див. відео тут).

15 травня 2022

Екіпаж швидкої ПДМШ у складі Єлени, Дженніфер та Олексія знову записав відео процесу евакуації пораненого – цього разу одного і вдень. Попередній відеозапис евакуації відбувався в нічний час із трьома пораненими бійцями.

 


 

Позавчора ввечері евакуаційна бригада ПДМШ врятувала важкопораненого бійця напередодні його дня народження (детальніше та відео – тут).

13 травня 2022

Екіпаж ПДМШ евакуював в одній кареті швидкої допомоги трьох поранених. Перебіг тієї нічної евакуації показаний на унікальному відео. «Ваша організація справді рятує життя – пишаюся бути частиною команди!» – сказала учасниця цієї евакуації Дженніфер – дипломована медсестра з Лос-Анджелеса. Іншою учасницею була лікар Єлена, яка також приїхала з-за океану, але з канадського Гамільтона. Напередодні Дженніфер та Єлена стали героїнями передачі каналу Telewizja wPolsce «Наскільки кровавими є битви в Україні?» (друге відео). Читати й дивитись – тут.

11 травня 2022

Reuters опублікував чудово написаний та ілюстрований матеріал Хорхе Сільви про роботу ПДМШ біля лінії фронту на сході України (читати й переглядати повністю – тут).

10 травня 2022

ПДМШ продовжує надавати медичну допомогу пораненим 24/7, а такожж також опікується тилом – ділиться з легендарною Лікарнею Мечникова в Дніпрі медикаментами, які мобільному шпиталю передають з усього світу (детальніше та фото – тут).

9 травня 2022 – #RussianShameDay

Велика міцна сім’я добровольців ПДМШ включає Єлену з Канади та Дженніфер з Каліфорнії. Їхню подорож до України аж ніяк не назвеш туризмом: лише ризик, важка праця та самопожертва.

5 травня 2022

Водій-санітар ПДМШ Сурен запропонував геніальне у своїй простоті рішення, завдяки якому вдалося зберегти життя багатьох поранених українських солдат (детальніше та відео – тут).

 


 

ПДМШ продовжує рятувати життя та здоров’я тих, хто захищає Україну. Див. світлини, що не потребують слів.

4 травня 2022

На прохання начмеда однієї з бригад, ПДМШ евакуював трьох поранених бійців до Києва на двох швидких. Один із поранених був лежачий, і двоє були здатні сидіти. Фото і відео знято після заправки автомобілів у Дніпрі.

 

3 травня 2022

Початок травня для ПДМШ не приніс жодних змін, і колишній «День міжнародної солідарності трудящих» не став винятком. Кожний день приносить нових поранених – осколкові та кульові поранення, травматичні ампутації, кровотечі, а ще ножові поранення, укуси собак і соматичні хворі. You name it, як кажуть на батьківщині джавелінів. Зокрема сьогодні медики ПДМШ надавали допомогу двом братам-погодкам, які отримали поранення в один день та були госпіталізовані в одну лікарню (більше фото – тут).

1 травня 2022

Сьогодні на GoFundMe запустили кампанію, аби зібрати кошти на придбання п’яти броньованих автомобілів швидкої допомоги для України. Фандрейзингову кампанію організував канадець Зак, менеджер по зв’язках із пресою Молодіжного симфонічного оркестру Вест-Айленду, за домовленістю з головою Наглядової ради ПДМШ Геннадієм Друзенком (детальніше, відео та фото – тут).

30 квітня 2022

Сьогодні в одній з прифронтових лікарень медикам ПДМШ вдалося дещо відволіктись від повсякденної роботи з рятування життя і здоров’я та посприяти появі нового життя. Ріна Данілевська та Віктор Беліловець прийняли пологи в мешканки сусіднього села (детальніше та фото – тут).

 


 

Друга група ПДМШ вирушає зі столиці на східний фронт.

29 квітня 2022

Три стабілізаційні пункти на Донеччині ПДМШ за підтримки тилової лікарняної бази на Січеславщині продовжують працювати в перебігу російсько-української війни, надаючи допомогу пораненим і соматичним пацієнтам – і військовим, і цивільним (детальніше та фото – тут).

28 квітня 2022

ПДМШ знову почав діяти в Донецькій області. Розгорнуто три стабілізаційні пункти. Надано допомогу військовим у госпіталізації військовослужбовців (детальніше та фото – тут).

25 квітня 2022

ПДМШ їде на схід.

24 квітня 2022

«Зошит з Бородянки» – журналіст Дмитро Тузов опублікував розповідь Вікторії Крамаренко про побачене медиками ПДМШ у звільненій Бучі.

22 квітня 2022

Британські медики, які вчора пригнали на базу ПДМШ дві карети швидкої допомоги, провели для своїх українських колег тренінг з використання своїх швидких та обладнання (детальніше, відео та фото – тут).

21 квітня 2022

ПДМШ отримав два автомобілі швидкої допомоги, придбані благодійною організацією United Ukraine Foundation та вщерть заповнені медикаментами й медичним обладнанням у Сполученому Королівстві. Ці машини були пригнані в Україну інтернаціональною волонтерською командою фельдшерів: англійка Люсі, італієць Джузеппе та португалець Філіпе. На ночівлю команда залишилася разом з українськими медиками-добровольцями в маєтку Пінчуків, який останнім часом слугував базою для ПДМШ (детальніше, відео та фото – тут).

 


 

ПДМШ завершує свою місію на Київщині та одразу після Великодня відправляється на східний театр воєнних дій.

19 квітня 2022

На прохання колег з «Вороньківського загону Центр Спасіння Життя», які вже займаються евакуацією з Краматорська, ПДМШ поділився з ними автомобілем швидкої допомоги, аби врятувати якомога більше життів.

 


 

Медики-волонтери ПДМШ продовжили надавати гуманітарну допомогу мешканцям звільнених київських передмість Гостомеля та Бучі. «Досі гоїмо рани від російських «визволителів», – прокоментував керівник мобільного шпиталю Геннадій Друзенко. (детальніше, відео та фото – тут).

13 квітня 2022

«Українська правда» розповідає про те, як ПДМШ опинився в маєтку Олени та Віктора Пінчуків – дочки та зятя колишнього президента України Леоніда Кучми – і як облаштував там свою базу. Маєток олігархів зі справжнім палацом, який років 20 був законсервований, а на другому тижні повномасштабного вторгнення Московії був тимчасово наданий ПДМШ в користування за «джентльменською угодою», сьогодні служить штабом, складом, центром управління та автопарком добровольчого шпиталю (детальніше та відео – тут).

12 квітня 2022

Газета «День» опублікувала інтерв’ю з журналістом, ведучим програм на Радіо НВ, колумністом, документалістом і політичним оглядачем Дмитром Тузовим. Під час війни, крім висвітлення й оцінки подій, Дмитро долучається і до безпосередньої волонтерської гуманітарної роботи. Зокрема він співпрацює з ПДМШ, екіпажі якого не лише виконують медичні завдання, а й привозять гуманітарні вантажі у щойно звільнені населені пункти Київщини, Чернігів тощо (детальніше – тут).

11 квітня 2022

Сьогодні керівник ПДМШ Геннадій Друзенко нагородив помповою рушницею ветерана-розвідника з команди шефа безпеки мобільного шпиталю «Пілігрима». «Він – ті самі «очі» з Блиставиці, які бачили російську техніку в бойовому стані, передавали інформацію Пілігриму, а потім рахували обгорілі остови з літерою «Z», – розповів Друзенко (детальніше – тут).

 


 

Співзасновник і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко в інтерв’ю Ukrlife.TV обговорив війну в Україні та її наслідки для Росії.

10 квітня 2022

«Екіпаж лікарів-героїв. Як Корса, Кисіль та Лімфа рятують українців — Тарас Панкевич, Вікторія Крамаренко, Сергій Кисілев». Ведучий Радіо НВ Дмитро Тузов поговорив з екіпажем санітарного автомобіля, який вивозив людей у розпал боїв. Центральна фігура цього інтерв’ю — українець Тарас Панкевич з позивним Корса, який приїхав з Корсики (слухати на сайті Радіо НВ; детальніше – тут).

9 квітня 2022

Бригади швидкої допомоги ПДМШ продовжили надавали медичну та гуманітарну допомогу мешканцям населених пунктів Київщини, нещодавно звільнених від окупації.

8 квітня 2022

Канадський сайт CTV News опублікував статтю про роботу ПДМШ «Канадські медики пропонують допомогу постраждалим українцям» (Canadian health-care workers offer aid to injured Ukrainians).

7 квітня 2022

Шість екіпажів швидких ПДМШ надавали медичну та гуманітарну допомогу мешканцям населених пунктів Київщини, нещодавно звільнених від московитських орків: Андріївка, Бородянка, Буча, Димер, Іванків, Катюжанка, Феневичі (детальніше та фото – тут).

 


 

Медики ПДМШ під охороною «Пілігрима» завітали до села Блиставиця Бучанського району з гуманітарною допомогою. Саме з Блиставиці «Пілігрим» отримував інформацію про пересування орків на Бучу (детальніше, фото та відео – тут).

 


 

ПДМШ і волонтерська організація «Україна в броні» утворили консорціум (детальніше – тут).

 


 

ПДМШ евакуював до польського кордону пораненого американського добровольця.

 


 

Проведено тренінг з першої медичної допомоги для загону територіальної оборони «Крюківщина» (Бучанський район).

 


 

Про ПДМШ фразцузькою та грузинською:

 

6 квітня 2022

Сьогодні до звільнених передмість Києва виїхала рекордна кількість швидких ПДМШ. П’ять екіпажів працювали в Ірпені, Бучі, Гостомелі та Бородянці. Місцевим мешканцям надавали не тільки медичну допомогу, але й гуманітарну: ліки, продукти, вода, памперси. У Лебедівці та Старих Петрівцях підрозділи ПДМШ продовжили лікувати українських бійців від «мирних» захворювань (детальніше та фото – тут).

5 квітня 2022

Одна з бригад швидкої допомоги ПДМШ сьогодні перервали об’їзд лежачих хворих у Бучі та на прохання МЗС Франції поїхали до Бородянки, аби надати медичну, психологічну та гуманітарну допомогу двом французьким громадянам, які залишались у селищі під час російської окупації. Ще два екіпажі займалися евакуацією цивільних і госпіталізацією хворих у київських медичних закладах (детальніше, відео та фото – тут).

 


 

На своєму YouTube-каналі НВ опублікував відеорепортаж Дмитра Тузова про роботу ПДМШ у звільненому Ірпені.

 


 

Уже вдруге протягом останніх чотирьох днів ПДМШ привіз до Чернігова гуманітарну допомогу. Андрій Прокопенко, що очолює логістично-гуманітарний напрям діяльності добровольчого шпиталю, його заступник Максим Галянт і відомий журналіст Дмитро Тузов передали допомогу Чернігівській обласній клінічній лікарні (детальніше, відео та фото – тут).

4 квітня 2022

Дві бригади швидкої допомоги ПДМШ працювали в Бучі – передмісті Києва, що стало відомим на весь світ після звільнення, коли відкрилися шокуючі факти звірств московитських орків. Одна з бригад працювала на евакуації, зокрема доправила до Київської обласної клінічної лікарні чоловіка з кульовим пораненням лівого стегна, отриманим ще тиждень тому. Інша надавала допомогу паліативним пацієнтам. «Ще один день болю, роздираючого, неймовірного…», – описує побачене цього дня медсестра Вікторія Крамаренко на фейсбуці (детальніше, фото та відео – тут).

 


 

На базі ПДМШ-Nord сьогодні зустрічали конвой із п’яти автомобілів швидкої допомоги, які поповнять автопарк мобільного шпиталю. Три автомобілі були придбані двома колишніми військовослужбовцями з британського графства Ессекс, і ще два – нашими білоруськими побратимами з Фонду солідарності BYSOL. (детальніше, відео та фото – тут).

3 квітня 2022

Бригада швидкої ПДМШ, яка приїхала до відомого волонтера Андрія Боєчка за гуманітарною допомогою, врятувала йому життя. Коли «Віка», «Корса» й «Кисіль» приїхали до Андрія, він буквально помирав. Медики-добровольці надали йому першу допомогу та відвезли до Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска. «На півгодини пізніше – і він би був у кращому зі світів. Ми його спіймали по дорозі на той світ», – кажуть медики (детальніше – тут).

 


 

Дві бригади швидких ПДМШ працювали на евакуації місцевих з Ірпеня. Один з екіпажів також заїжджав до Гостомеля – транспортував звідти 76-річного хворого до інсультного центру Київської обласної клінічної лікарні. Решта добровольців ПДМШ проходила тренінг з TCCC для немедиків (детальніше та фото – тут).

2 квітня 2022

Чотири швидкі ПДМШ займалися евакуацією місцевих мешканців з Ірпеня, причому один з екіпажів працював у самому місті, а три – біля знаменитого мосту на підступах до нього. Продовжили лікувати наших бійців і в Лебедівці, застосовуючи навіть методи альтернативної медицини (детальніше та фото – тут).

 


 

Трохи додаткової мобільності для мобільного шпиталю…

 


 

Андрій Прокопенко, що очолює логістично-гуманітарний напрям діяльності ПДМШ, доставив у Чернігів допомогу від добровольчого шпиталю. У 2019-2020 роках Андрій Прокопенко був головою Чернігівської облдержадміністрації.

1 квітня 2022 (якби сьогодні хуйло здохло, от було б сміху!)

Бригада швидкої допомоги ПДМШ з іноземними медиками вперше виїхала в район Ірпеня та евакуювала до Київської обласної клінічної лікарні 35-річного місцевого мешканця з гангреною після відмороження ніг. Загалом сьогодні евакуацією цивільних ПДМШ здійснював чотирма машинами (детальніше, фото, відео – тут).

 


 

Регіональне інформаційне агентство ITV опублікувало статтю «На «дорозі життя» між Ірпенем і Києвом працюють бригади швидкої добровольчого мобільного шпиталю (фото, відео)», на основі допису Вікторії Крамаренко у фейсбуці.

 


 

Учора ПДМШ отримав у подарунок портативний апарат УЗД. Сьогодні лікар УЗД «Петра» відправилася з бази ПДМШ-Центр на ПДМШ-Nord, де вона приєднається до групи лікарів, що працюють у Лебедівці.

31 березня 2022

Три бригади швидких ПДМШ займалися евакуацією цивільних від Ірпеня до Києва. Поранених не було, але одного з евакуйованих госпіталізували в Київській обласній клінічній лікарні з підозрою на інфаркт (відео і фото – тут).

 


 

Підрозділ ПДМШ із Співдружності націй: Ен, Мартін і Єлена. Дівчата із Канади, а хлопець – британець. Боже, бережи Королеву!

30 березня 2022

Одна з трьох бригад швидких ПДМШ, що чергували біля Ірпеня, вивезла до Києва двох поранених бійців 130 Батальйону територіальної оборони, а також людину без свідомості, яка провела дві доби в холоді під завалами. Дві інші бригади евакуйовували місцевих цивільних, причому одна з них під час евакуації потрапила під обстріл. (Див. відео евакуації людини, яку витягли з-під завалів тут.)

 


 

Добровольці ПДМШ проходять тренінг з TCCC під керівництвом інструктора Мартіна з Solent Medical Skills – навчального центру з екстреної догоспітальної допомоги в Саутгемптоні, Велика Британія.

 


 

Запрацював ще один лікувально-евакуаційний пункт ПДМШ в селі Лебедівка в 30 км на північ від Києва. Крок за кроком добровольчий шпиталь покриває весь північний напрям оборони Києва (див. фото та відео тут).

29 березня 2022

Медично-стабілізаційний пункт ПДМШ у Старих Петрівцях активно працював другий день поспіль. Сьогодні лікували військових, адже війна не тільки приносить поранення та смерті, а й загострює «звичайні» хвороби. В районі Ірпеня три швидкі ПДМШ продовжили евакуацію цивільного населення. Поранених не було (див. фото та відео тут).

 


 

Інститут ендокринології та обміну речовин НАМН України та ПДМШ підписали угоду про взаємодію в рамках проєкту ПДМШ на час російської агресії. Згідно з угодою, ПДМШ розгортає на базі інституту медично-стабілізаційний пункт для військовослужбовців і працівників Служби зовнішньої розвідки України. Інститут надає спеціалізовані приміщення та медичне обладнання, а також залучає власний персонал для надання медичної допомоги в рамках взаємодії з ПДМШ.

 


 

На 33-й день російського наступу спеціальний кореспондент BFMTV у Києві Бенуіт Саррад підводить підсумки в інтерв’ю зі своїм співгромадянином Ніколя на тлі швидкої ПДМШ та її бригади. «Ніколя, зі своїм авто вже став частиною ПДМШ», – кажуть медики-добровольці (детальніше, а також фото й відео – тут).

 


 

Два колишні військовослужбовці в британському графстві Ессекс зібрали достатньо грошей, аби купити чотири автомобілі швидкої допомоги для допомоги Україні у війні. Ці швидкі призначені для ПДМШ (детальніше та відео – тут).

28 березня 2022

Сьогодні жодній з трьох швидких ПДМШ, що чергували поблизу Ірпеня, не довелося евакуйовувати поранених. Бригади медиків-добровольців евакуйовували місцеве населення, зокрема транспортували до обласної лікарні жінку після інсульту з переломом шийки стегна.

 


 

У селі Старі Петрівці Вишгородського району (на північ від Києва) запрацював новий евакуаційно-лікувальний пункт ПДМШ. Коли немає поранених, медики-добровольці лікують місцевих мешканців (детальніше – тут).

27 березня 2022

Медики ПДМШ евакуювали до Охматдиту з району Ірпеня двох поранених: військового з множинними травмами від вибуху і цивільного з пораненнями плеча та ніг. Евакуації здійснила одна з трьох бригад швидких добровольчого шпиталю, що чергували в цьому районі.

26 березня 2022

Три бригади швидких ПДМШ чергували в районі Ірпеня. Сьогодні довелося евакуювати (до київської лікарні № 7) лише одного пораненого з контузією, забоєм грудної клітини та підозрою на перелом руки.

25 березня 2022

На евакуації поранених з Ірпеня працювали три бригади карет швидкої допомоги ПДМШ. Евакуйовано до Охматдиту чотирьох поранених (детальніше, а також відео та фото – тут).

 


 

ПДМШ домовився про створення загону ПДМШ-Південь. Новий загін буде базуватись у селі Рудики на Старообухівській трасі та матиме ще одну локацію в селі Іванковичі.

 


 

Відеорепортаж «Факти ICTV» про роботу ПДМШ:

 


 

ПДМШ передав до оточеного Чернігова дизель-генератор – дякуємо Tim Bridge та BYSOL!

24 березня 2022

Евакуаційний підсумок дня: дві бригади ПДМШ, один важкопоранений (на жаль, помер у лікарні), решта – евакуація, зокрема з легкими травмами, до блок-поста.

 


 

До ПДМШ приєдналась перша іноземна волонтерка – парамедик Єлєна з Канади.

 


 

Лікар Морфюк повернувся з Чернігівщини, куди він їздив рятувати рідних і потрапив під обстріл.

 


 

ПДМШ привіз до вірменської церкви в Києві гуманітарну допомогу, яку парафіяни доставлять до двох батальйонів, що захищають Київ.

 


 

Спеціальний кореспондент France 24 Ґвендолін Дебоно провела вчорашній день в ризикованих поїздках між Ірпенем і Києвом разом з екіпажем швидкої ПДМШ і навіть потрапила під обстріл. Переклад її репортажу українською та оригінальне відео – тут.

 


 

Запрацювала інсулінова програма ПДМШ: передано 100 доз інсуліну Гостомелю та оточеному Чернігову.

23 березня 2022

Три бригади ПДМШ працювали на евакуації з Ірпеня. За звітом лише однієї з бригад, надано допомогу на місці невідомій жінці з осколковим пораненням грудної клітин та евакуйовано до Охматдиту ще трьох поранених. Одна швидка потрапила під обстріл і зазнала пошкодження. ПДМШ домовився відкрити пункт чергування наших лікарів у Лютежі (детальніше – тут).

22 березня 2022

У Києві та області була комендантська година. Швидкі ПДМШ звично вивозили поранених з-під зруйнованого Ірпінського мосту, а решта особового складу в Києві намагалась розібрати тони допомоги, які наразі отримує ПДМШ від сотень благодійників.

21 березня 2022

Упродовж дня біля Ірпеня працювало три бригади ПДМШ. Усе, як завжди: допомога пораненим бійцям, евакуація цивільних.

Всередині швидкої після евакуації пораненого бійця

 

 


 

Про ПДМШ згадує хорватська газета Jutarnji list.

 


 

Офіційні дилери BMW в Києві передали ПДМШ два мотоцикли. ПДМШ скористається більшою маневреністю мотоциклів порівняно з автомобілями для доставки ліків у важкодоступні місця, а також евакуації звідти легкопоранених.

 


 

Президент ПДМШ Олег Шиба розгорнув у Львівський області загін ПДМШ-Захід.

20 березня 2022

Автомобіль швидкої допомоги з бази ПДМШ-Nord потрапив під ворожий обстріл під час рекогностування на лютізькому напрямку. Ще два екіпажі ПДМШ працювали в районі Ірпінського мосту на евакуації цивільного населення та наданні допомоги пораненим захисникам (детальніше – тут).

 


 

Очільник Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви помолився за медиків-добровольців та їхніх пацієнтів на базі ПДМШ-Центр у Києві (детальніше – тут).

 


 

Одна із швидких ПДМШ, прозвана «британською конячкою» за її праве кермо, поїхала підсилювати житомирський загін добровольчого шпиталю.

19 березня 2022

ПДМШ отримав три машини швидкої допомоги, одну з яких віддав ДУК «Правий Сектор». Уже у своїй першій місії одна з нових швидких евакуювала трьох поранених від Ірпінського мосту включно з одним важкопораненим (детальніше – тут).


 

Газета The Washington Post у вчорашньому числі розповіла про чотирьох українських жінок, які не поїхали з України через московитську навалу, а залишились її захищати. Відкриває статтю «Українські жінки рішуче протистоять російським загарбникам» розповідь про фантастичну медсестру ПДМШ Вікторію Крамаренко (детальніше – тут).

18 березня 2022

Дві бригади ПДМШ продовжували евакуювати мешканців Ірпеня, Бучі та Гостомеля від Ірпінського мосту до Києва. Ще одна бригада приймала важких поранених бійців, доставлених із Чернігова, і перевозила їх до київської лікарні № 17.

17 березня 2022

Дві бригади ПДМШ, які працювали на ірпінському напрямку, евакуювала кількох поранених українських бійців.

16 березня 2022

Бригада ПДМШ евакуювала бійця (позивний «Сова») Ірпінської тероборони з контузією голови та абдомінальною травмою до Київської лікарні № 7.

15 березня 2022

Mail Online опублікував історію мужньої дев’ятирічної Саші, яка втратила руку та батька, після того, як московитські варвари відкрили вогонь з кулемета по машині, в якій її сім’я намагалась вибратися з охопленого боями Гостомеля. Дівчинку оперував у Бучі ветеран ПДМШ Владислав Горбовець. (Читати на сайті Mail Online.)

 


 

Бригада швидкої ПДМШ, яка працювала біля Ірпінського мосту, врятувала життя пораненому захиснику України, який звернувся по допомогу до медиків-добровольців. Пацієнта стабілізували й доправили до лікарні Охматдит (детальніше та світлини – тут).

 


 

Геннадій Друзенко провідав у лікарні пораненого американського журналіста та привіз камери й інше журналістське спорядження – його та його загиблого колеги (детальніше – тут):

14 березня 2022

Біля Ірпінського мосту працювали дві бригади ПДМШ. «Мишоловка захлопується: там стає все небезпечніше та гарячіше», – Геннадій Друзенко.

 


 

У День Українського добровольця ПДМШ відкриває в Києві свою другу локацію. Тепер ми працюємо двома командами: ПДМШ-ЦЕНТР і ПДМШ-NORD.

13 березня 2022

Бригада швидкої ПДМШ транспортувала з-під Ірпінського мосту пораненого американського журналіста до київської лікарні Охматдит (яку наразі перепрофільовано для надання допомоги пораненим). Хуан, журналіст одного з американських видань, отримав кульове поранення в стегно. Евакуацію провела бригада у складі: Віктор Беліловець, Вікторія Крамаренко, Ірина Данилівська, Володимир Гаврищенко.

12 березня 2022

ПДМШ продовжив евакуйовувати мешканців із київських передмість Ірпеня, Бучі та Гостомеля. Три бригади доправили до Києва сотні людей і майже сотню їхніх домашніх улюбленців.

Під час евакуації ветеран ПДМШ Віктор Беліловець взяв участь у порятунку пораненого бійця.

Із дитячої лікарні Житомира, що розташована в зоні бойових дій, місцевий осередок ПДМШ відправив до Мукачева восьмирічного хлопчика, який втратив руку під час бомбардування.

(Див. детальніше, а також відео –тут.)


Група доброчинців з української діаспори передала ПДМШ автомобіль Toyota Land Cruiser разом з обладнанням і медикаментами, необхідними для роботи добровольчого шпиталю (детальніше – тут).

11 березня 2022

У сьогоднішній евакуації від ірпінського мосту брали участь чотири бригади ПДМШ – три машини швидкої та наш старий добрий бусик «Томас», за кермом якого був наш іконописець Олесь Клименко.

Один з екіпажів (Вікторія Крамаренко, Тарас Панкевич і Сергій Кисіль) наприкінці дня потрапив під артобстріл. Слава Богу, всі живі (детальніше, а також світлини – тут).


Судинний хірург Владислав Горбовець повернувся до Києва з окупованої Бучі – разом з усіма героїчними лікарями Ірпінської центральної міської лікарні! (2 березня ПДМШ доправив його в район активних бойових дій для надання допомоги пораненим.) (Детальніше – тут)


 

Із цього пекла доводиться вивозити й тих, кому, на жаль, не вдалося пережити жахіття війни

10 березня 2022

Сьогоднішня евакуація з Ірпеня на світлинах Максима Друзенка (працювало три швидкі ПДМШ):

 


 

Щоранку о 9:30 відбувається нарада ПДМШ для обговорення поточних питань і постановки завдань на день:

 


 

Польське онлайнове видання wPolityce.pl опублікувало репортаж про евакуацію з Ірпеня, один з розділів якого присвячено ПДМШ (проскролити до Ochotniczy Batalion „Mobilny Szpital”):

9 березня 2022

Екіпаж швидкої ПДМШ доставив поранену прикордонницю до Польщі, де її передали до польської Державної невідкладної допомоги (Państwowe Ratownictwo Medyczne) для подальшого транспортування до Німеччини. (детальніше, а також світлини й відео – тут).

8 березня 2022

Два екіпажи швидких ПДМШ за день евакуювали понад 500 мешканців Ірпеня, Бучі та Гостомеля (детальніше, а також світлини й відео – тут).


New York Post опублікувала репортаж Голлі Маккей, присвячений зокрема ПДМШ (читати англійською на сайті New York Post).

Статті про ПДМШ також опублікували ще дві новинні платформи: MEAWW та Techno Trenz.


ПДМШ отримав гуманітарний вантаж зі Львова – ліки та дитячі товари для Києва, Чернігова:

 


ПДМШ транспортує поранену прикордонницю до Німеччини, скориставшись одним з автомобілів швидкої допомоги, отриманих лише вчора. (детальніше – тут).

7 березня 2022

Війна війною, а день народження за розкладом. Вітаємо нашу чудову лікарку Галину Черниш, «українську дохтурку»!

 


Гарне поповнення «стайні» ПДМШ (детальніше – тут):

Гарне поповнення «стайні» ПДМШ

 


Сьогодні між виїздом з Києва та в’їздом до Ірпеня:

 


Від судинного хірурга Владислава Горбовця, який досі працює в лікарні окупованої Бучі: «Лікарня тримається, надає допомогу. Вчора після кесаревого народився новий українець».

6 березня 2022

Швидка ПДМШ евакуювала близько 100 осіб з Ірпеня, Бучі та Гостомеля – від розбомбленого моста до найближчого київського блокпоста в районі «Агромата». Загалом команда у складі Сергій Кисіль, Сурен Авакян, Віктор Беліловець та Тарас Панкевич зробила шість евакуацій:

 


Нарада представників різних підрозділів медиків-добровольців: ПДМШ, Госпітальєри та AVC

Передача тактичних аптечок від ПДМШ бійцям Тероборони

5 березня 2022

Повідомлення Геннадію Друзенку вранці (скорочено):

«Геннадію, вітаю! Почув Вас по радіо з Жулян. Моя дружина з інсультом лежить в Олександрівській лікарні. Не встає. Вже виписана. Сьогодні не вивезли. Немає транспорту. Треба всього з Печерську перевезти на лівий берег, проспект Романа Шухевича. Крім того потрібні ліки для діабетиків. ПО МОЖЛИВОСТІ. ДЯКУЮ. Я в районі Димера в селі під окупантом».

Повідомлення Геннадію Друзенку ввечері:

«Забрали з лікарні. Дякуємо за ваш щоденний подвиг та тяжку працю! Нехай Бог дає всім вам здоров’я!»


Швидка ПДМШ потрапила під обстріл при спробі евакуювати поранених з Ірпеня:

 


ПДМШ отримав допомогу з Прикарпаття


ПДМШ доправив військовослужбовицю, яка потребувала невідкладної допомоги, з аеропорту «Київ» до військового госпіталя. Заодно були доставлені медикаменти, якими оборонці аеропорту поділилися з госпіталем

4 березня 2022

Тарас Панкевич, ветеран Французького іноземного легіону, доставлений до Жулян для посилення медслужби захисників аеропорту «Київ»

ПДМШ розвозить гуманітарну підтримку по тимчасово окупованих територіях навколо Києва

Передача медикаментів на блок-постЛогістично-гуманітарний напрям діяльності ПДМШ очолив Андрій Прокопенко, голова Чернігівської ОДА у 2019-20 роках (справа)

3 березня 2022

Бравий солдат Буйвол. «Війна – лайно… Але в цьому лайні трапляються справжні діаманти», – Геннадій Друзенко про Ігоря Буйвола.

Доставка гуманітарної допомоги для бійців, які боронять аеропорт «Київ». Логістична допомога людям, що залишають Київ і повертаються до Києва.

Допомагаємо американській журналістці Голлі Маккей збирати матеріал для її репортажів (відео на Instagram). Стаття Голлі у New York Post: “Inside Ukraine’s desperate fight against Russia at Kyiv airport.”

2 березня 2022

До ПДМШ приєднався український лікар Тарас Панкевич, ветеран Французького іноземного легіону (другий зліва)
Вікторія Крамаренко, «фантастична медсестра ПДМШ», надає допомогу американській журналістці Голлі Маккей, яка отримала опік

ПДМШ доправив судинного хірурга Владислава Горбовця в лікарню селища Буча – район активних бойових дій – для надання допомоги пораненим.

Владислав Горбовець іде до підірваного мосту на Бучу та Гостомель. З іншого боку на нього чекає автомобіль, що довезе до лікарні

1 березня 2022

Ніч проти 1 березня – перша евакуація бійця з гострим апендицитом з аеропорту «Київ» до Лікарні швидкої допомоги. Бійця оперував ветеран ПДМШ адбомінальний хірург Іван Слічко.

Продовжили облаштування нової бази. Провели злагодження команди, організували цілодобову охорону будівлі, в якій розгорнуто ПДМШ. Затримали навідника, який вирішив «поселфитись» на тлі нашої бази в комендантську годину.

28 лютого 2022

Переїхали на власну базу та почали її облаштовувати. Встановили контакт і домовились про взаємодію із загоном добровольців, що боронять аеропорт «Київ» (Жуляни).

 

27 лютого 2022

ПДМШ долучився до загону захисників Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Отримано зброю, створено запас медикаментів, налагоджено взаємодію з іншими підрозділами.

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ