• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 30 Травня 2022
  • 247
  • 0

Невигаданий Doc Martin: «Це війна не України, а Європи, моя війна»

На відміну від героя популярного серіалу, який через гемофобію залишив роботу судинного хірурга в престижному лондонському закладі та поїхав працювати терапевтом до маленького містечка, невигаданий Мартін Вайнесс і справжній герой залишив власний бізнес у Саутгемптоні та подався туди, де кров ллється рікою – на війну в Україні.

На батьківщині Мартін керує компанію, яка тренує медиків і рятувальників діти в екстремальних умовах. Якось він побачив фото дівчинки, що помирала в маріупольській лікарні після обстрілу росіянами, і вирішив, що має їхати в Україну допомагати. «Я відчував, що це війна не України, а Європи, моя війна», – як розповів він кореспондентці The Guardian.

«Ми не планували брати Мартіна до нашої команди, – каже Геннадій Друзенко, керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. – Він просто ще в березні якось заїхав познайомитись на нашу базу. І вже наступного дня був з ПДМШ».

Спочатку Мартін (позивний «Пікассо») навчав медиків-добровольців, але згодом не витримав і зайняв місце в екіпажі швидкої допомоги. Працював в гарячих точках Київщині. Потім повернувся додому, але знову не витримав і в травні приїхав у саме пекло – на східний фронт. Працював в евакуаційній бригаді, яка врятувала чимало життів українських військових і цивільних.

Так вийшло, що про британсько-українського героя із Саутгемптона ледь не одночасно з’явилося дві розповіді: учора – у статті в The Guardian про іноземних медиків-добровольців на фронті в Україні, а сьогодні – у відео інтерв’ю з Мартіном Вайнессом українського журналіста Дмитра Тузова. Наприкінці інтерв’ю, звертаючись особисто до путіна, Мартін сказав: «Що ти накоїв? Будь ти проклятий!»

Читати статтю в The Guardian

Дивитись інтерв’ю, записане Дмитром Тузовим:

 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ