• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 22 Квітня 2022
  • 296
  • 0

Перед виїздом на схід ПДМШ отримав ще дві швидкі з Британії

Якщо хтось питає, що таке справжній інтернаціоналізм, ось він (зліва направо): українці Геннадій та Світлана – з України, англійка Люсі та італієць Джузеппе – з Великої Британії, росіянка Єлена – з Канади та та португалець Філіпе – з Великої Британії.
За словами московитського царя Путіна, він послав свої війська до України, аби денацифікувати її…

Напередодні великодніх свят ПДМШ отримав два автомобілі швидкої допомоги з останніх шести, придбаних благодійною організацією United Ukraine Foundation (UUF) та вщерть заповнених медикаментами й медичним обладнанням у Сполученому Королівстві на підтримку України. Одразу після свят ці автомобілі вирушать на схід.

Ці дві машини були пригнані в Україну інтернаціональною волонтерською командою фельдшерів: англійка Люсі, італієць Джузеппе та португалець Філіпе. На ночівлю команда залишилася разом з українськими медиками-добровольцями в маєтку Пінчуків, який останнім часом слугував базою для ПДМШ.

«Я не міг просто сідати й дивитись новини, – розповів Філіпе кореспонденту «Інтера» в Лондоні перед виїздом до України. – Тому почав шукати контакти серед друзів, медиків, організацій. І мені пощастило познайомитися з цими хлопцями. Ми об’єднали зусилля. Зараз я везу ці швидкі туди, де вони потрібні»

Філіпе – колишній медик ВПС Португалії, має досвід роботи в «гарячих точках» – Косово, Боснія та Мозамбік. Він також має 11-річний досвід роботи саме на таких швидких, як доставлені до Києва. Більше того, він навіть працював на одній з цих машин у Саутгемптоні.

У ПДМШ карети швидкої ласкаво називають «конячками», а отже ставлять на них клеймо. Утім, роблять це безболісно

Почуття Джузеппе були такими ж, що й у Філіпе. «Я відчував, що не можу просто дивитись і нічого не робити», – поділився він з репортером ПДМШ. Тож він об’єднався з Філіпе, і вони почали збирати швидкі та пожертви.

Джузеппе, медик зі спеціальною підготовкою з реагування на терористичні атаки, підкреслює, що його надихнули дії лікаря ПДМШ «Корси» та водія «Киселя» під час евакуації Ірпеня, показані на каналі France 24. «Тоді я дізнався, що Алекс і Том з UUF в Лондоні привезли й відремонтували дві швидкі для надання будь-якому шпиталю в Україні. Я запропонував віддати їх ПДМШ. Вони погодились. Ми завантажили швидкі нашим медичними матеріалами та гуманітарною допомогою і привезли їх сюди з допомогою Люсі».

У Люсі – також медика – військового досвіду немає, але вона покладається на Філіпе: «В принципі робота [в Україні] не буде дуже відрізнятися від того, що ми робимо щодня на швидких. Звісно, там буде більше роботи з пораненнями та крововтратами. Але нас вчили як із цим працювати».

Сьогодні британські медики провели для своїх українських колег тренінг з використання своїх швидких та обладнання. «Лікарі ПДМШ є дуже висококваліфікованими, але можуть не мати досвіду роботи на швидких і використання нашого обладнання», – сказав Джузеппе. «Це чудова нагода обмінятись досвідом та доповнити свій досвід – від роботи на швидкій до лікування в шпиталі», – додав він.

Карети швидкої допомоги з Британії є вживаними. Їх придбано за рахунок пожертв на аукціонах, де дозволяють лише завести двигун, аби перевірити справність. Тому кожний з автомобілів після придбання ретельно перевірили та відремонтували на СТО – безкоштовно завдяки місцевим волонтерам UUF.

Раніше ПДМШ вже отримував аналогічний подарунок із Британії – три автомобілі, придбані колишніми військовослужбовцями Її Величності.

 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ