• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Листопада 2016
  • 416
  • 0

Перемога здорового глузду: наказ керівника АТО легалізував залучення медиків ПДМШ до проведення антитерористичної операції

Згідно з наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ (керівника АТО) генерал-лейтенанта Руслана Хомчака, медики, які працювали на Сході в рамках серпневої, вересневої та жовтневої ротацій Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова, визнані такими, що були залучені до проведення АТО. Як повідомив виконавчий директор ПДМШ Олександр Гагаєв, зараз готується аналогічний наказ для поточної, 20-ї ротації добровольчого шпиталю.

Як розповів Олександр Гагаєв, цей наказ вінчав тривалу боротьбу за виконання процедури застосування медиків ПДМШ під час антитерористичної операції, яка “чорним по білому” була викладена в ухваленому міністром оборони України генералом армії Степаном Полтораком 28 липня 2016 р. “Порядку залучення цивільного медичного персоналу до складу сил і засобів АТО“.

Підставою для ухвалення цього порядку стала доповідь начальника Генерального штабу ЗСУ генерала армії Віктора Муженка, який, власне, і запропонував механізм залучення, “передбачений чотиристороннім меморандумом про взаємодію в рамках проекту “Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова”, а саме:

  • Центральне військово-медичне управління ЗСУ подає до штабу АТО списки цивільного медперсоналу разом зі згодами громадян і клопотанням Міністерства охорони здоров’я України перед органами місцевого самоврядування щодо відрядження вказаного персоналу до АТО на певний термін.
  • На підставі клопотання Центрального військово-медичного управління штаб АТО включає цей персонал до складу сил і засобів АТО з виданням відповідного наказу.

Цей механізм застопорився на другому пункті, коли, за словами Гагаєва, “перестрахувальники в штабі АТО почали вигадувати велосипед”, хоча ст. 4 Закону України “Про боротьбу з тероризмом” серед іншого передбачає, що “до участі в антитерористичних операціях за рішенням керівництва антитерористичної операції можуть бути залучені… громадяни за їх згодою”. Юрист штабу АТО, без візи якого керівник АТО не міг видати відповідний наказ, затягував візування, вигадуючи все нові й нові довідки, умови, дозволи, роз’яснення тощо.

Ситуація змінилася зі зміною юриста і начмеда АТО. До механізму залучення медиків ПДМШ було внесено необхідні техніко-юридичні уточнення, в результаті чого з’явився вищезгаданий наказ керівника АТО.

Коментар президента ПДМШ Геннадія Друзенка:

Я радий, що здоровий глузд врешті-решт переміг. Наказ про залучення наших медиків до проведення АТО нарешті підписаний. А отже наша піврічна боротьба з бюрократами у погонах не була даремною. Медики ПДМШ нарешті отримали право легально перебувати і працювати у військових частинах, легальний статус та соціальний захист, а наші захисники – кваліфікованих лікарів поруч. На сьогодні в мене не залишилось жодних запитань до наших партнерів у Збройних Силах України та в інших силових відомствах: вони свої зобов’язання виконали у повному обсязі. Дякую всім, хто допоміг здоровому глузду перемогти антигуманну логіку бюрократа.

Сподіваюсь, що вже цього тижня МОЗ підпише наказ, який уможливить відрядження цивільних лікарів-добровольців безпосередньо у розпорядження штабу АТО з їхнім подальшим розподілом між військовими частинами та прифронтовими цивільними лікарнями. Видання цього наказу прямо передбачено п. 4 чотиристороннього меморандуму про співпрацю. На жаль, поки підготовка цього документу до підписання трохи пробуксовує, але вірю, що ми подолаємо опір системи і на цивільному фронті.

Якщо це станеться, медики ПДМШ вперше за два роки своєї роботи в АТО не відчуватимуть себе напівпартизанами, ми більше не працюватимемо у правовому вакуумі, а наші добровольці будуть на 100% юридично та соціально захищеними.

Детальніше про боротьбу ПДМШ за легалізацію свого перебування в зоні АТО можна дізнатися з інтерв’ю Геннадія Друзенка виданню “Апостроф”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ