• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 11 Березня 2024
  • 323
  • 0

The Guardian розповідає про медиків ПДМШ на передовій

У понеділок The Guardian опублікував матеріал про українських медиків на передовій, значну частину якого присвячено Першому добровольчому мобільному шпиталю ім. Миколи Пирогова. Назва статті цитує одного з лікарів мобільного шпиталю: «Можливо, я божевільний, але в мене є поклик». Матеріал також включає відео, зняте «літописцем» ПДМШ Сергієм Литвинчуком.

Нижче наведено уривок із статті, який стосується ПДМШ.

Багато з тих, хто працює з пораненими солдатами, вважають, що кількість загиблих, ймовірно, вища за офіційну оцінку. «Якщо не повернули тіло, то смерть не підтверджена», — сказала керівник медичного напрямку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Світлана Друзенко. Вона каже, що росіяни намагалися вбити парамедиків і часто стріляли по рятувальних машинах, додавши, що використовувати гвинтокрили неможливо, бо ворог цілився б по них, тому постраждалих транспортують санітарними машинами.

Друзенко та її команда базуються в Лимані, прифронтовому містечку неподалік від Святогірська, яке неодноразово було окуповано. Вона описала битву з Росією як «кардинально відмінну» від Другої світової війни – бій «без правил», який ведуть за допомогою дронів-камікадзе та бомб з лазерним наведенням. За її словами, нещодавнє успішне просування російських військ було пов’язане з президентськими виборами цього тижня. «Кремль любить дати. Він намагається до них захопити територію».

Перед житловим комплексом припарковані пофарбовані в зелений колір автомобілі швидкої допомоги та Humvee. Як вплинули на моральний стан нещодавні невдачі України, зокрема втрата міста Авдіївки? «Всі втомилися. Наші західні партнери втомилися. Я б назвала себе песимісткою», – сказала Друзенко. «Ні, краще реалісткою». На її думку, люди «важливіші» за повернення Криму та окупованих територій. «Я не бачу світла в кінці тунелю».

Алекс, хірург мобільного госпішпиталю, сказав, що він часто брав участь у медичній евакуації попри ризик потрапити під бомбардування. «Можливо, я божевільний», — пожартував він. «Але я маю цей поклик». Інші волонтери казали, що не мають права почуватися деморалізованими. «Ми віримо в перемогу та українське диво», – сказала 29-річна медсестра Маша Цибульська. «Поранені хлопці не бояться. Вони сміливі. Тому ми повинні продовжувати йти вперед і сподіватися на прорив».

Фото: Світлана Друзенко, керівник медичного напрямку ПДМШ (Alessio Mamo/The Guardian)

Читати на сайті The Guardian: https://www.theguardian.com/world/2024/mar/11/ukraine-medics-doctors-frontline-donetsk-russia-war

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ