• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 20 Грудня 2016
  • 388
  • 0

У соборі на Теремках відкрито виставку ікон на ящиках з-під набоїв

У Свято-Преображенському соборі на житловому масиві Теремки в Києві відкрилася благодійна виставка ікон, написаних київськими митцями Олександром Клименком і Софією Атлантовою на фрагментах ящиків з-під набоїв та інших боєприпасів, привезених із зони проведення Антитерористичної операції.

Відеорепортаж про цю подію опубліковано на сторінці “Громадського” російською у Facebook.

Як сказав Олександр Клименко, “багато хто переживає цю війну віртуально, через Інтернет. Я хотів показати, що ця війна реальна, прибрати віртуальний бар’єр між тими, хто в тилу, і тими, хто страждає й гине на фронті”. Митрополит Олександр, у свою чергу, назвав ці ікони “вікнами, крізь які святі дивляться на Україну та звертаються до неї”.

Митець наголосив, що кошти виручені від продажу ікон, підуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова. Протоієрей Андрій Дудченко зауважив, що “лікарі на фронті, які допомагають пораненим бійцям і місцевому населенню – це служіння, яке несе життя”.

Унікальні ікони Клименка та Атлантової прикрашають кабінети українських та європейських парламентарів, бізнесменів і колекціонерів, музеї, галереї та приміщення посольств. Колекція експонувалась у Європейському парламенті, Литовському Сеймі, Верховній Раді України, Литовському посольстві в Україні, Українському посольстві в Нідерландах, а також у багатьох європейських та українських містах.

Завдяки продажу цих ікон в рамках кампанії ПДМШ “Придбай ікону – врятуй життя” вже вдалося зібрати більш як мільйон гривень на підтримку діяльності добровольчого шпиталю з надання медичної допомоги людям у східній Україні. Лише остання спільна акція – благодійний вечір в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві 25 листопада 2016 р. – принесла близько чверть мільйона гривень.

Переглянути відео на сторінці “Громадського”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ