• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 15 Січня 2017
  • 282
  • 0

“Вісник НАН України” відзначив внесок ПДМШ в науково-технічний прогрес

В одному з останніх минулорічних чисел журналу “Вісник Національної академії наук України” відзначено внесок Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова в розвиток сучасних комп’ютерних технологій. В оглядовій статті директора Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України академіка Івана Сергієнка “Комп’ютерні технології і науково-технічний прогрес”, в якій стисло проаналізовано основні останні розробки інституту у цій галузі, йдеться зокрема про таке:

“За останні роки в Інституті кібернетики було виготовлено пілотні серії різних прототипів створеного електрокардіографічного програмно-апаратного комплексу. Клінічні випробування проводили в кількох провідних наукових та клінічних закладах України… За допомогою комплексу у вересні-листопаді минулого року проведено масштабний кардіоскринінг у Хмельницькій області, який охопив 565 населених пунктів. Ініціаторами цього проекту стали Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова (ПДМШ) і Благодійний фонд “Зміцнення громад”. ПДМШ – широко відома в Україні добровольча медична організація, яка у своїй роботі використовує створену вченими НАН України електрокардіографічну технологію, зокрема й у зоні проведення АТО. За короткий час було зроблено майже 23 тис. електрокардіограм, що є офіційно визнаним національним рекордом. У 2016 р. проведено скринінг у найбільш постраждалих районах Луганської області, розташованих найближче до лінії розмежування (Станично-Луганському районі та кількох інших). Дослідження були виконані в тісній співпраці з ПДМШ ім. Миколи Пирогова і охопили майже 2500 осіб. Проводилося обстеження цивільного населення, а також військовослужбовців, які виконують завдання в зоні АТО, зокрема у 28-й ОМБ. Нині фахівці Інституту кібернетики, застосовуючи потужні комп’ютери та методи data mining, здійснюють глибокий аналіз отриманих даних з метою визначення ресурсу (в контексті здоров’я) серцево-судинної системи людей в обстежених регіонах”.

Одним з розробників електрокардіографічного програмно-апаратного комплексу є науковий директор ПДМШ Ілля Чайковський — старший науковий співробітник Інституту кібернетики ім. Глушкова, член-кореспондент АТН України, доктор медицини (Німеччина), ад’юнкт-професор університету Реджайни (Канада).

Для проведення кардиоскринінгу команда розробників надала ПДМШ 13 таких експериментальних супер-електрокардіографів, які роблять дуже точну ЕКГ, інтерпретують її показники та ще й фіксують психоемоційний стан пацієнта. “Ця машина дуже полегшує роботу лікарю. Дає три різновиди даних – для пацієнта загальні, для сімейного лікаря детальніші та для кардіолога – найбільш детальні”, – відгукнувся про апарат Віктор Беліловець – один з лікарів ПДМШ, які здійснювали кардиоскринінг.

Про проведення кардиоскринінгу на Хмельниччині можна також прочитати у “Дзеркалі тижня”.

Фото: Макс Требухов, LB.ua (http://lb.ua/society/2015/11/21/321458_korovi_golovniy_vorog_zdorovya.html)

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ