• +380 63 120 5434
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 08 Лютого 2020
  • 233
  • 0

Виставка «Ікон на ящиках з-під набоїв» відбулась у французькому місті Медон

У православній парафії Св. Івана Богослова в Медоні поблизу Парижа відбулась презентація «Ікон на ящиках з-під набоїв» – спільного проекту київських митців Софії Атлантової та Олександра Клименка, а також Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколо Пирогова. Двадцять робіт було виставлено у храмі під час першого неформального зібрання нового російського вікаріату у складі Константинопольського патріархату Франції.

Однин з організаторів презентації о. Олексій Струве зазначив: «Виставка викликала великий інтерес, ікони українських митців усім дуже сподобались. Митрополит Емануїл Гальський, який також був присутній на презентації, схвально віднісся до проекту українських митців, адже Україна для цього ієрарха останнім часом не є чужою». О. Олексій також підкреслив, що головною рушійною силою в організації презентації була його дружина, Анна Струве.

Виставка «Ікон на ящиках з-під набоїв» в Медоні – вже третя у Франції і перша у рамках співпраці вікаріату російської традиції Константинопольського патріархату з ПДМШ. За словами Олександра Клименка, планується, що парафії, які після скасування Російського Екзархату відмовилися переходити в Московський патріархат (їх наразі біля двадцяти), будуть протягом року почергово експонувати в себе ці ікони, молитовно згадуючи Україну і збираючи кошти на потреби ПДМШ. Допомога Україні – один із чинників, що сприятиме згуртуванню громад нового вікаріату поміж собою.

Фото з фейсбуку Andrej Strocaŭ

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    +380 63 120 5434


© Copyright 2017 ПДМШ