• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 28 Лютого 2019
  • 458
  • 0

Цьогорічні виставки ікон на ящиках від набоїв у США уже принесли $15 тисяч на діяльність ПДМШ

Близько $15 000 отримав Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова від продажу ікон на ящиках від набоїв під час виставок, які відбулися у Сполучених Штатах цього року в рамках спільного проекту ПДМШ і київських митців Олександра Клименка та Софії Атлантової “Купи ікону – врятуй життя”. Очевидно, ця сума не є остаточною, оскільки кілька потенційних покупців ще розмірковують над придбанням ікон.

Виставки пройшли в Індіанському університеті у Блумінгтоні, Університеті Вальпараїсо, українській парафії Петра і Павла в Чикаго, соборі Св. Андрія Первозваного в Саут-Баунд-Брук і соборі Св. Андрія Первозваного в Сілвер-Спринг поблизу Вашингтона. Разом з митцями участь у виставках брав голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко.

За словами Олександра Клименка виставки викликали неабиякий інтерес і стали найуспішнішими за всю історію проекту. Ознайомитися з експозицією приходили як американці українського походження, так і ті, хто з Україною жодним чином не пов’язаний. Завдяки цьому організаторам і митцям вдалося розповісти правду про війну в Україні багатьом людям за океаном.

“Тепер ПДМШ, поза всяким сумнівом, не просто фінансово дотягне до Дня медичного працівника в червні, зможе поремонтувати свій зношений автопарк та “перевзути” його у літню гуму, а й реалізує кілька важливих короткострокових проектів на сході”, – підсумував Геннадій Друзенко.

“Придбай ікону – врятуй життя” – мистецька акція київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, що має на меті підтримати діяльність ПДМШ із залучення цивільних медиків до надання допомоги цивільним і військовим у зоні проведення АТО/ООС на сході України. Раніше виставки ікон, написаних на ящиках від набоїв та озброєнь, привезених із зони бойових дій, експонувалася у таких містах як Антверпен, Берлін, Бонн, Брюссель, Варшава, Відень, Вільнюс, Вінніпег, Гаага, Ганновер, Едмонтон, Катанія (Сицилія), Кельн, Криниця-Здруй (Польща), Лейпциг, Лос-Анджелес, Люблін, Мілан, Мюнхен, Прага, Рим, Торонто, Франкфурт-на-Майні, а також багатьох українських містах. Зараз така виставка відбувається в Монралі.

Фото зі сторінки Facebook владики Даниїла, архієпископа Української православної церкви у США, колишнього екзарха Вселенського патріарха Варфоломія в Україні

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ