• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 30 Січня 2018
  • 379
  • 0

Геннадій Друзенко: “Педіатр біля лінії фронту забезпечує війську лояльність мирного населення”

Лікарі Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова не просто поліпшують медичне обслуговування населення в зоні АТО, але й повертають надію людям на сході. Про це сьогодні заявив журналістам президент ПДМШ Геннадій Друзенко перед відправкою на схід книг, зібраних небайдужими киянами, в рамках акції “Збери книги до лікарень на передовій”.

У заході також узяв участь лідер Руху “Справедливість” Валентин Наливайченко.

“Сьогодні ПДМШ починає працювати свій четвертий рік на сході та відправляє в зону АТО свою 35-у цивільну ротацію, – сказав Друзенко. – Ми перейшли за 30 тисяч пацієнтів і 400 медиків-добровольців. Сьогодні поїдуть на схід 34 особи, які, працюватимуть там у лютому – у прифронтових лікарнях, військових частинах, на КПВВ практично по всій лінії розмежування від Гранітного до Станиці Луганської”.

За словами Друзенка, лікарі ПДМШ не просто поліпшують медичне обслуговування там, де воно зараз у занепаді, але й повертають надію, бо якщо ситуація з військовими медиками покращилася порівняно з 2014 і 2015 рр., то з цивільними – “як було, так і є”. “Скажімо, головний лікар Попаснянської районної лікарні вже третій рік ходить з ключами від двокімнатної квартири, але лікарі їхати туди навіть на готове житло не хочуть. Бо зарплати у Попасній, Станиці Луганській та Щасті – такі самі, як десь під мирним Києвом. Саме цю порожнечу й заповнюють медики ПДМШ”.

На запитання, чи не ускладнить роботу медиків-добровольців закон про реінтеграцію Донбасу, нещодавно ухвалений Верховною Радою, Друзенко відповів, що ніхто ще не бачив остаточного тексту. “Те, що ми знаємо: з подачі народного депутата Світлани Заліщук до законопроекту було внесено доповнення, яке після набрання чинності законом дозволить оперативному штабу залучати, зокрема, працівників охорони здоров’я”, – сказав керівник мобільного шпиталю. Утім, він визнав існування негативного досвіду співпраці з військовими, коле це стосується залучення медиків-добровольців до роботи в цивільних лікарнях: “Наш досвід каже, що коли ми працюємо з військовими частинами, штаб зрештою видає накази про залучення медиків-добровольців, що легалізує їхнє перебування у військових частинах і дає їм гарантії соціального захисту. Але щодо тих добровольців, які працюють поруч з військовими медиками у прифронтових лікарнях, надаючи допомогу також і пораненим військовим – уже півроку, як їх навідріз відмовляються залучати своїми наказами, і люди фактично залишаються без гарантій”.

Друзенко зауважив, що до цього часу медиків ПДМШ завжди “підстраховував” Антитерористичний центр при СБУ, який видавав накази по тій частині з них, що працюють у прифронтових лікарнях на базі цивільної інфраструктури. “Коли набере чинності цей закон, ми матимемо справу тільки з військовими. А пояснити військовому, що педіатр біля лінії фронту забезпечує лояльність мирного населення, дуже важко. Ми сподіваємося, що завдяки пресі нам вдасться переконати майбутнє керівництво цією операцією, що медики потрібні не тільки у військових частинах, але й на базі цивільної інфраструктури прифронтових лікарень, оскільки вони там виконують подвійну функцію. По-перше, туди привозять пораненого військового, бо це перший пункт стабілізації, а по-друге – вони роблять лояльним місцеве населення. Одна вилікувана дитина, одна вилікувана старушка є кращою агітацією на користь України, ніж цілий “Мінстець”.

Зазначивши, що зараз забезпечення лікарень на сході медикаментами стало набагато краще – навіть краще ніж в інших регіонах України – Друзенко наголосив, що ПДМШ везе туди те, чого там найбільше бракує – медиків, а разом з ними – знання та досвід. У цьому зв’язку він нагадав, що за час роботи мобільного шпиталю у складі його ротацій брали участь щонайменше п’ять професорів з різних вищих медичних навчальних закладів України.

У свою чергу Валентин Наливайченко знову привернув увагу журналістів до проекту закону № 6202 про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (щодо уточнення деяких положень). Цей законопроект, підготовлений фахівцями ПДМШ спільно з секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ініційований групою народних депутатів, було зареєстровано у Верховній Раді майже рік тому – 16 березня 2017 р.

Лідер “Справедливості” пояснив важливість цього документу, згідно з яким медики-добровольці прирівнюються у статусі та правах до діючих військових медиків у військових частинах. “Вони це заслужили. Час для законодавців – повернути справедливість”, – сказав Наливайченко, закликавши журналістів надати свою підтримку.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ