• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 17 Листопада 2017
  • 377
  • 0

Головні лікарі попаснянської та малинської лікарень підготували дві аналітичні роботи

Відрядження медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова у місячні ротації на схід не тільки допомагає посилити охорону здоров’я на прифронтових територіях, але й дозволяє лікарям з різних куточків України обмінятися досвідом та думками щодо функціонування системи надання медичної допомоги в країні. При цьому, попри велике навантаження, лікарі-добровольці знаходять час навіть для аналітичної, наукової та винахідницької роботи.

У жовтні цього року в Попаснянській центральній районній лікарні на Луганщині одночасно працювали два хірурги, які є також головними лікарями: Олександр Ковальчук, головний лікар власне Попаснянської ЦРЛ, та Олександр Андрійцев, головний лікар Малинського міськрайонного центру первинної медико-санітарної допомоги, що на Житомирщині. Результатом їхньої спільної роботи – крім вилікуваних пацієнтів – стали дві підготовлені ними аналітичні статті: “Порівняльна характеристика результатів виявлення цукрового діабету, його ускладнень в Малинському Центрі ПМСД Житомирської області та в Попаснянській ЦРЛ Луганської області” та “Організація надання планової та екстреної медичної допомоги в ЦРЛ зони АТО”.

У першій роботі автори порівнюють результати виявлення цукрового діабету та його ускладнень у медзакладах двох райцентрів, розташованих на відстані 800 км один від одного. Вони роблять висновки про важливість раннього виявлення цього захворювання ще на стадії порушень толерантності до глюкози як профілактики ускладнень, зокрема й хірургічних, а також про необхідність подальшого впровадження загальної практики сімейної медицини.

У другій роботі показано, як бойові дії на сході України вплинули на надання екстреної, невідкладної допомоги в районі проведення АТО. Автори діляться досвідом організації цієї допомоги в умовах, що склалися.

Хоча ці роботи лише дотично стосуються ПДМШ, в них можна також знайти інформацію, яка, мабуть, характеризує й зусилля лікарів-добровольців. Розглянемо графіки захворюваності на цукровий діабет і смертності від цього захворювання у Малинському та Попаснянському районах.

Як видно з лівого графіка, до війни та після звільнення й певної нормалізації становища в Попасній статистика захворюваності на цукровий діабет у цьому районі фактично була ідентичною відповідній статистиці району на Житомирщині. Зрозуміло, що у стресовій ситуації боїв 2014 року захворюваність просто злетіла вгору.

На графіку справа показано, що смертність від цукрового діабету в Попаснянському районі до війни була дещо вищою, але після сплеску 2014 року не просто “повернулася на своє місце”, а в доброму розумінні цього слова “наздогнала” цей показник у Малинському районі.

Саме з 2015 року у Попаснянській ЦРЛ на ротаційній основі постійно працюють медики ПДМШ. Звісно, ми не стверджуємо, що саме завдяки ним смертність від цукрового діабету в районі суттєво знизилася. Утім ми впевнені, що внесок у це лікарів-добровольців є вельми суттєвим.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ