• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 03 Листопада 2017
  • 232
  • 0

«Іловайський Деісис» висунуто на Шевченківську премію

Міжнародний інститут культурної дипломатії висунув роботи київських митців Софії Атлантової та Олександра Клименка з циклу «Іловайський Деісис» на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Цикл «Іловайський Деісис» є частиною масштабного мистецького проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв» – спільного проекту з Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова. Тринадцять творів циклу присвячено трагічним подіям серпня 2014 року під Іловайськом, коли українські війська понесли важкі втрати в боях проти російських агресорів. Як ідеться в поданні, «Іловайський Деісис» – одна з перших в українському образотворчому мистецтві спроб звернутися до цієї драматичної теми.

Як пояснюють автори робіт, Деісис – грецькою «моління» – в іконописі є зображенням Ісуса Христа (Пантократора) як судді на Страшному Суді, а також низки святих, що предстоять перед Спасителем у молитві за людство. Тож «Іловайський Деісис» є сучасною інтерпретацією такої іконографічної композиції. У нашому випадку святі приносять молитву передовсім за загиблих в Іловайському котлі українських військових.

Роботи з проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв» за останні два роки експонувалися у кількох десятках міст Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі. Проект уже зібрав понад два мільйони гривень, які автори передали ПДМШ, аби рятувати життя й здоров’я наших співгромадян. Таким чином, вони на практиці реалізовують головну ідею проекту – перетворення смерті на життя.

Каталог “Іловайський Деісис”, 4,4 MB

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ