• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 16 Січня 2024
  • 103
  • 0

Інтерв’ю під акомпанемент вибухів: «Турист»

Роман Островський має псевдо «Турист». Чому? «Бо завжди, коли маю час, кудись подорожую», — пояснює він сам. Після 24 лютого 2022 року дестинацією його подорожей став фронт.

«Турист» — загальний хірург. Закінчував інтернатуру за спеціальністю лапароскопічна хірургія.

Відеоінтерв’ю з ним перемежається кадрами реальної роботи фронтових медиків, і все це супроводжується звуками періодичних «прильотів».

Шість років життя Роман присвятив вивченню військово-польової хірургії на факультеті підготовки лікарів для ЗСУ Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. Каже, що дуже хотів стати військовим лікарем і дуже добре вчився: «Були роки, коли я був найкращим студентом факультету».

Утім, стати військовим лікарем «Туристу» не судилося, бо навідріз відмовився давати хабар за працевлаштування, тож пішов у цивільну медицину.

Але коли почалася повномасштабна війна, Роман пішов працювати в «один із дуже класних підрозділів ЗСУ, і з того моменту на практиці перевіряю всі ті знання, яким мене навчили в університеті».

«Я називаю це кармою: те, що я вивчив, те, чому мене навчили, тепер мушу їхати та застосовувати на практиці».

На думку «Туриста», коли ти вже вирішив їхати на фронт, найважче — як сказати про це рідним?

«Коли починаю збирати сумку, дружина починає плакати. Я починаю дивитися на своїх дітей. Найголовніше, що мої рідні розуміють, чого я сюди їду, і я сам розумію, чого я сюди їду».

«На війні немає романтики», — зауважує «Турист». (Наче на підтвердження його слів, саме в цей момент десь неподалік щось вибухає.) «Я не кайфую від цієї роботи, але мешу її робити».

«Я сюди приїжджаю і буду приїжджати. І ні в кого нічого не буду просити, ніяких мільйонів. Просто поїду й буду робити те, що вмію найкраще».

«Я хочу дуже подякувати долі за те, що я перебуваю тут, що вона вибрала мене в такий нелегкий для людей час».

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ