• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 07 Жовтня 2016
  • 224
  • 0

Лікарі добровольчого шпиталю привезли на схід медикаменти, увагу й турботу – розпочалася 19-а ротація ПДМШ

З 1 жовтня 2016 р. на сході України розпочалася 19-а ротація Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова. Двадцять три медики-волонтери різної спеціалізації, які приїхали з десяти регіонів країни, працюватимуть у лікарнях Новоайдару, Станиці Луганської, Щастя та Попасної на Луганщині й Волновахи Донецької області, а також у чотирьох сільських фельдшерсько-акушерських пунктах цих областей. Керівник ротації – головний лікар ПДМШ Дмитро Вернигор.

Лікувальні заклади на сході України відчувають серйозну нестачу кадрів. Ольга Корж, головний лікар Новоайдарського Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), навіть назвала приїзд волонтерів “ковтком повітря”. За її словами, ЦПМСД, 26 лікувальних закладів якого обслуговують 29 тисяч населення, укомплектований лікарями лише на 46,8 %. “Тому, коли прибула команда ПДМШ, це було для нас і неочікувано, і радісно, – розповіла пані Ольга. – Люди привезли з собою медикаменти, привезли з собою увагу й турботу, яку кожний пацієнт бажав би мати у населеному пункті, де на той момент не було медичного персоналу”.

На брак місцевих кадрів нарікає й Ніна Торба, головний лікар Новоайдарського районного територіального медичного об’єднання (РТМО), в якому працює 27 лікарів при наявних 45 ставках. РТМО співпрацює з ПДМШ вже понад рік. “Починаючи з 2014 року, коли в нашу лікарню стали поступати поранені – і військові, і цивільні – ми відчули практично вдвоє більше навантаження на лікарню. Ми зрозуміли, що маємо гострий дефіцит кадрів”, – каже головлікар. Завдяки підтримці з боку ПДМШ – хірургам, судинним хірургам, травматологам, рентгенологам, сімейним лікарям, інфекціоністам, гінекологам, анестезіологам, які надавали цілодобову допомогу пліч-о-пліч з місцевими лікарями – це навантаження практично усунуто.

Зазначивши, що лікарі ПДМШ “блискуче упоралися зі своїми обов’язками”, пані Ніна звернула увагу на ще один важливий аспект допомоги волонтерів: “Крім лікарського контакту, допомоги, взаєморозуміння у нас виникли добрі суто людські стосунки. Лікарі [ПДМШ] приїжджають з абсолютно різних регіонів нашої країни. Лікарі з великим лікарським і науковим досвідом ділилися ним з нашими лікарями, проводили висококваліфіковані операції, упроваджували нові технології. Привезли багато інструментарію, медикаментів, обладнання як гуманітарну допомогу”.

Коментуючи початок 19-ї ротації, керівник і співзасновник ПДМШ Геннадій Друзенко наголосив, що з грудня 2014 р., коли шпиталь розпочав свою місію на сході України, понад вісім тисяч людей в зоні проведення АТО отримали вчасну та кваліфіковану медичну допомогу від лікарів ПДМШ – як військових, так і цивільних. Він також висловив жаль через те, що в цю ротацію медики добровольчого шпиталю не змогли залишитися безпосередньо у військових частинах “через саботаж у Штабі АТО”. “Але, як компенсацію перебування в бліндажах і шанцях, ми відкрили позицію в Станиці Луганській, яка фактично розташована на “нулі”, і де досі видно руйнування, завдані російсько-терористичними окупантами Донбасу, – сказав Геннадій Друзенко, який також є радником міністра охорони здоров’я. – Дуже сподіваюся, що ПДМШ зробить у Станіці Луганській те, що нам вдалося свого часу зробити в Попасній – відродить повноцінну медицину. А коли відроджено повноцінну медицину, відродиться й повноцінне життя в цьому східному куточку єдиної України”.

Більше світлин на Facebook

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ