• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 13 Червня 2022
  • 106
  • 0

Лікарі на війні

Одна з частин проєкту «Суспільне Новини» про лікарів на війні присвячена цивільним медикам, які перебувають майже на лінії фронту і рятують життя як бійців, так і цивільних, що опинились під постійними обстрілами в зоні активних бойових дій. Серед них і медики ПДМШ, які розповіли про себе і свою роботу на війні, а саме:

Інтерн-хірург другого року Дмитро навчається і працює у Києві у відділі медицини катастроф. 24 лютого, як і багато киян, він прокинувся від вибухів, поїхав на роботу повз черги і транспортні затори. Планові операції в лікарні відмінили, а коли за тиждень почали надходити поранені, Дмитро допомагав у сортуванні та асистував в операційній. Коли ж у Києві ситуація стала більш-менш контрольованою, поїхав працювати у Слов’янськ з Першим добровольчим мобільним шпиталем імені Миколи Пирогова.

Владислав, позивний “Скіф”, працює у київській лікарні №7. Там же приймав пацієнтів і під час окупації Київської області, а потім поїхав на Донбас. Якби не війна, каже, то про армію не подумав би ніколи, бо дисципліна — це не його “коник”. Зараз опановує нові навички роботи в екіпажі швидкої, працює на “коротких” дистанціях — довозить поранених з точок евакуації до лікарні у Слов’янськ.

Ольга 12 років живе в Австрії і працює там лікаркою-анестезіологом-реаніматологом. Повернулась з-за кордону за кілька днів після того, як почалось повномасштабне вторгнення. Каже, було відчуття, наче вона — “тигриця у клітці”. Взяла відпустку на 6 тижнів. В Австрії лишився її чоловік і собака.

Богдан Марчук працює на “довгій” евакуації. Має освіту фельдшера, вчиться в медичному інституті на стоматолога. Коли почалася нова фаза війни, доєднався до Першого добровольчого мобільного шпиталю і працював на напрямку Ірпеня та Бородянки. Допомагав вивозити цивільних. Зараз — на Донбасі.

Читати більше на сайті «Суспільне Новини»

 

 

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ