• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 15 Лютого 2019
  • 6352
  • 0

Мар’їнка: один український боєць убитий, двоє поранених

Сьогодні вранці у Мар’їнці на Донеччині внаслідок влучення протитанкової керованої ракети в автомобіль ЗСУ поранення дістали троє захисників України. Для одного з них, на жаль, поранення виявилося смертельним. Двох інших до лікарні доставив медик Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова.

Як повідомив лікар медеваку ПДМШ Ігор Писарчук, російський ПТУР влучив в український ГАЗ-66, коли той заїжджав на позицію. В машині було троє військовослужбовців. “Снаряд влучив прямо в кабіну, його осколками поранило хлопців, – розповів Ігор. – Машина зайнялась. Хлопців з машини витягнули. Від займання в машині почали вибухати набої”.

Виклик до медика-добровольця надійшов о 10:46. “На позицію я приїхав перший, військові медики – за мною. Ця позиція – відкритий простір. Машина палає, набої вибухають. Хлопці лежать в п’яти метрах від машини. Ми швидко завантажили важкопораненого до військової санітарної машини “Саксон”, і вони помчали звідти, аби їх не було видно, аби не було чергового приходу ракети. А наш “Крайслер” ПДМШ – все-таки цивільна автівка, і було сподівання, що цивільну вони не чіпатимуть. Утім, інших двох ми теж швидко завантажили, і я рвонув з ними на Курахове”, – розповів Ігор.

“Часу надавати допомогу було обмаль – там нема де поставити машину, нема де сховатися. А я сам – зі мною ні водія, ні парамедика. І ми спрацювали буквально за дві хвилини: “Саксон” з важким пішов першим, бо машина військова й велика. А слідом за “Саксоном” і я пішов”.

Уже об 11: 20, тобто за півгодини після виклику, Ігор доставив поранених до лікарні в Кураховому – 22 км від позиції. Він з прикрістю каже, що на шляху до лікарні жодний водій не поступився йому дорогою попри те, що на машині є логотип ПДМШ і червоні хрести на дзеркалах, на капоті та з боків, а крім того він ще й включав сирену і блимав світлом.

Ігор Писарчук – зі Скадовська на Херсонщині. Ця ротація в ПДМШ для нього вже одинадцята. “Я завжди виїжджаю на “передок” за пораненими. У мене їх вже чоловік 25, якщо не 30. П’ять з них врятувати не вдалося”.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ