• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 04 Червня 2017
  • 259
  • 0

Медичний десант ПДМШ у Гречишкиному: понад 300 пацієнтів, близько 1000 км пробігу швидкої

Сьогодні вранці до Києва повернулася група лікарів-добровольців Київської міської клінічної лікарні № 2 “Опіковий центр”, які у складі п’ятого десанту Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова 10 днів у селі Гречишкине Новоайдарського району на Луганщині проводили поглиблений профілактичний огляд селян. За цей час, за попередніми даними, було прийнято понад 300 пацієнтів у гречишкінській сільській лікарській амбулаторії, 15 лежачим хворим надано додому на дому, проведено близько 10 малих хірургічних операцій, проведено лікування в стаціонарі більш як 15 пацієнтів.

До команди медиків увійшли лікарі вищої категорії: хірург і комбустіолог Сергій Стаскевич (заступник головного лікаря з хірургічної частини); терапевт Людмила Дороніна (заступник головного лікаря з лікувальної частини); гінеколог Ірина Вороніна (завідувач відділенням гінекології); терапевт і функціональний діагност Любов Стельмах (завідувач відділенням УЗД та ФД); ендоскопіст, хірург і комбустіолог Євген Гомонай (завідувач кабінетом ендоскопії), а також операційна медсестра Вікторія Крамаренко (заступник головного лікаря з питань медсестринства) – ініціатор поїздки.

Важко переоцінити допомогу команді волонтера з Хмельницького водія Сергія Кисельова, який на машині швидкої наїздив по селу та його околицях близько 1000 (!) кілометрів – привозив стареньких до сільської амбулаторії та повертав їх додому, возив лікарів на виклики, привозив вантажі гуманітарної допомоги.

Київські лікарі привезли з собою дуже коштовне обладнання: ендоскоп, гастроскоп, апарат УЗД, кардіограф і глюкометр. Робота команди була організована так, що кожен у будь який момент за необхідності міг стати на допомогу іншому, знімаючи навантаження з певного напрямку, оскільки навантаження було справді дуже великим: у рекордні дні, коли робота починалась о 7:30 ранку і закінчувалась з останнім пацієнтом, приймали близько 40 осіб.

Шість разів лікарі-добровольці ПДМШ виїжджали до невеликого села Дубове для транспортування пацієнтів. У одної з пацієнток цього села було виявлено онкологічне захворювання – її возили до лікарні в Новоайдарі на біопсію, а потім на госпіталізацію. Також виїздили до українських бійців, дислокованих у Трьохізбенці – привезли їм медикаменти.

За ці 10 днів були отримані три посилки з ліками (близько 200 кг), а також гуманітарна допомога від БФ “Дніпровська Ініціатива”. Київські медики залишили в амбулаторії аптечку невідкладної допомоги, передали місцевому лікарю важкохворих пацієнтів для наступного контролю та патронату, роздали невикористані благодійні ліки мешканцям села, а лежачим хворим – памперси та серветки для догляду. Лікарні в Новоайдарі передали одноразові пробірки для забору крові, гіпсові бинти.

Наприкінці місії усі члени команди отримали подяки від ПДМШ, які вручив керівник мобільного шпиталю Геннадій Друзенко. Вікторія Крамаренко також була нагороджена відзнакою за мужність і милосердя.

Найближчим часом буде опубліковано детальний звіт про роботу медичного десанту в Гречишкиному.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ