• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 24 Березня 2018
  • 271
  • 0

Медики в країні, що воює

“Країна вижила завдяки добровольчому руху, завдяки волонтерському руху тільки тому, що в наших генах, напевно, на підсвідомому рівні живе істина страшного уроку 20 століття. Я думаю, ми воюємо не тільки за мову, прапор, традицію. Ми воюємо за людське ставлення до людини, за щось абсолютно протилежне Жуковському “баби ще народять”. Фактично ми мобілізували кращих представників медичної спільноти без копійки, без якихось стимулів їхати – і не тільки лікувати, але й передавати свій досвід, тепло своїх сердець”.

Таку думку висловив президент ПДМШ Геннадій Друзенко у передачі “Медики в країні, що воює”, що вийшла вчора на російському “Радіо Свобода” (щиро перепрошуємо за використання слів “російський” та “свобода” в одному реченні). У передачі також прозвучали голоси ще двох пироговців: судинного хірурга Владислава Горбовця та заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського. Інші учасники – стоматологи Валерій Горбенко, Володимир Стефанів, Артем Похил і Наталія Бабійчук, колишній військовий лікар, хірург Олександр Данилюк і голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Владислав Горбовець: “Ми мали все необхідне обладнання – починаючи з джгутів і закінчуючи протезами судинними, антикоагулянтами, антибіотиками. І організація була найчудовіша! Бо можете собі уявити: ми саме почали там діяльність, коли деблокували Дебальцеве, і пішли потоки поранених, яких звідти тиждень не могли вивезти. І вивозили їх звідти вантажівками. Максимальне надходження по лікарні в один з днів, наскільки я пам’ятаю, було 178 поранених. 178. Була прекрасно організована евакуація з переднього краю в Бахмут. І від моменту надходження до початку операції в операційній проходили хвилини – хвилини! Це як в американських серіалах, повірте мені”.

Олександр Лінчевський: “Війна на нашій території. Війна на обжитий території з конкретними містами-селами, конкретними лікарнями і конкретними цивільними лікарями. У 14-му році, та, власне, і в 15-му, про те, як правильно воювати на своїй території, як правильно використовувати медичні сили, цивільні в тому числі, весь волонтерський потенціал – в підручниках цього не було. Медицина радянського зразка не була орієнтована на пораненого. Ми міняємо ставлення до бійця. Ми не економимо – для нас це особистість. Це громадянин однієї з нами країни. Це кращі з нас. І боєць про це повинен знати”.

Радимо прослухати цю передачу повністю – попри те, що в ній, за “доброю” російською традицією, так і не сказано, з ким же, власне, воює наша країна?

Фото: Aleksey Filippov (AFP) з сайту “Радио Свобода”

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ