• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 23 Грудня 2022
  • 79
  • 0

На межі життя і смерті: як у Лимані під “Градами” і “Ураганами” рятують поранених бійців ЗСУ

Понад 800 медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова надали допомогу тисячам людей за вісім років існування підрозділу. Рятували поранених українських воїнів та цивільних.

Нині медики ПДМШ продовжують нести службу на найгарячіших ділянках фронту. Евакуюють поранених, стабілізують їх стан, перевозять до лікарень у тилових містах України. Зокрема, у Слов’янськ та Краматорськ на Донеччині.

ПДМШ – це зріз всієї медичної спільноти України. Тут добровільно служать усі, в кого є можливість і навички рятувати людей: від водіїв-санітарів і молодих лікарів-інтернів до головних лікарів та поважних викладачів провідних університетів.

Історія добровольчого підрозділу почалася 2014-го. Перші ротації медики здійснювали в зону АТО. Там не тільки надавали допомогу нашим воїнам, але і вчили бійців тактичної медицини. Поступово про ПДМШ дізнавалися все більше серед лікарської спільноти. Підрозділ поповнювався все новими і новими добровольцями.

З початком повномасштабної війни, медики ПДМШ активно працювали на Київщині та Житомирщині, а з травня зосередилися саме на Донбасі та на південному напрямку. З цього моменту почали вести статистику. Вона вражає: за кілька місяців лікарі надали допомогу понад 5 тис. важкопоранених. З них тільки за листопад прийняли 1990 пацієнтів.

Нині медики-добровольці працюють на Донеччині – у селищі Зарічне, містах Слов’янськ, Часів Яр, Бахмут та Лиман. В останньому населеному пункті на початку грудня побували кореспонденти Gazeta.ua – щоб побачити, як там рятують українських захисників, та дізнатися історії медиків-добровольців.

Читати повністю на сайті Gazeta.ua.

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ