• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 13 Березня 2019
  • 3593
  • 0

“Народився в сорочці” – під Мар’їнкою військові медики з лікарем ПДМШ евакуювали пораненого бійця

Сьогодні на одній з позицій ЗСУ під Мар’їнкою, Донецька область, ворожий снайпер поранив українського військового – куля пройшла в кількох сантиметрах від стегнової артерії. Про це розповів лікар Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Ігор Писарчук, який у складі бригади військових медиків вивозив пораненого з позиції на точку евакуації.

“Ми спрацювали дуже добре, злагоджено, швидко все зробили, – розповів Ігор про евакуацію. –. Зараз стан хлопця стабільний, загрози життю немає. Йому просто повезло – мабуть, народився в сорочці”.

За словами лікаря ПДМШ, куля влучила у верхню третину правого стегна. “Два-три сантиметри правіше –там судинно нервовий пучок зі стегновою артерією. Тобто стріляли так, аби вбити не одразу, а щоб поступово стікав кров’ю. А два-три сантиметри лівіше – статеві органи”, – пояснює Ігор Писарчук.

Саме остання імовірність поранення найбільше непокоїла бійця під час евакуації. “Адже це – найголовніше для хлопця, якому за чотири дні має виповнитися лише 41 рік”, – зауважив Ігор.

Розповідаючи про роботу російських снайперів, лікар-доброволець не добирає слів: “Таке поранення – їхня “б…ська класика”. Працюють по-скотські, людяності серед них не існує. Регулярно саме так підстрілюють. Можуть також прострілити плече, незахищене броніком. А там же підключична артерія, і людина стікає кров’ю. Але останнім часом найчастіше б’ють по стегнах. Вони наче заманюють: до пораненого підповзають інші, щоб надати допомогу – тоді починають “місити” інших”.

Він каже, що на ділянці фронту під Мар’їнкою та Красногорівкою ураження українських військових стаються здебільшого внаслідок роботи ворожих снайперів. На переконання українських бійців, професійність роботи цих снайперів свідчить, що вони найімовірніше прибули з Росії.

На фото вгорі: Ігор Писарчук, лікар медицини невідкладних станів із Скадовська на Херсонщині – ветеран ПДМШ (12-та ротація). Фото зроблене в тимчасовому розташуванні однієї з військових частин ЗСУ напередодні описаної вище евакуації пораненого

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ