• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 03 Жовтня 2018
  • 349
  • 0

“Нові лідери”: вболіваємо за Друзенка – голосуємо за мобільні клініки для “сірої зони”!

Завтра, 4 жовтня, о 22:20 на каналі ICTV стартує телешоу “Нові лідери”. У цьому телевізійному проекті, а фактично конкурсі, що розпочався ще навесні, бере участь і голова Наглядової ради Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова та його співзасновник Геннадій Друзенко з проектом ПДМШ “Мобільна клініка для “сірої зони”.

“Ще в травні ми пройшли відбір до сотні лідерів, – розповів Друзенко. – Чільну десятку до кінця літа мав сформувати Відбірковий комітет. Чи ми потрапили до десятки, дізнаємося з телевізора. А якщо так, то чи виграємо ми головний приз для реалізації нашого проекту — залежить тільки від глядачів, бо саме вони визначатимуть переможця своїми СМС-ками. Нагадаю, що на кону – понад один мільйон гривень. Отже, щочетверга увечері, починаючи з 4 жовтня, дивимось шоу “Нові лідери” і вболіваємо та голосуємо за Друзенка, тобто “Мобільну клініку для “сірої зони”!”

Вартість проекту, з яким Геннадій Друзенко включився у боротьбу за головний приз, орієнтовно становить від восьми до дев’яти мільйонів гривень. Проект стисло описаний на сторінці Друзенка сайту “Нові лідери”. Зокрема передбачається, що на контрольованих урядом сільських територіях поруч із лінією фронту (у межах прибл. 5 км) працюватимуть дві мобільні клініки, які забезпечуватимуть безоплатне надання базових медичних послуг місцевому населенню. Кожна така клініка включатиме два транспортні засоби ПДМШ – швидка і мінібус – з бригадою медиків. Очікується, що кожна мобільна клініка обслуговуватиме в середньому близько 30 пацієнтів на день.

Необхідність застосування підходу “мобільна клініка” обумовлена вкрай незадовільним станом медичного забезпечення на прифронтових територіях. Так, за даними проведеного в липні 2017 р. дослідження (REACH 2017 Area Based Assessment, GCA, 5 km within the line of contact), дві третини закладів охорони здоров’я (54 з 81) у 27 містах і 73 селах у 500-кілометровій смужці вздовж лінії зіткнення зазнали пошкоджень. Багато з цих закладів стикаються з перебоями в постачанні електроенергії та води, причому не мають резервних джерел постачання.

З детальною концепцією проекту “Мобільна клініка” (англійською мовою) можна ознайомитися тут.
 

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ