• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 16 Жовтня 2016
  • 284
  • 0

Обстріл лікарні як “російський стиль”. Після нічного обстрілу медики ПДМШ нарахували п’ять вирв від снарядів на території Попаснянської ЦРЛ

Пізно ввечері 15 жовтня російські терористи свій традиційний “обстріл періоду перемир’я” поширили на центр міста Попасна, що на Луганщині, включно з Центральною районною лікарнею, що розташована на значній відстані від позицій української армії. Про те, що і як відбувалося в ту ніч, розповіли лікарі Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова хірург Дмитро Пожарський та анестезіолог Віктор Беліловець, які перебувають на Сході в рамках 19 ротації ПДМШ.

Стріляти почали після 11 вечора, щойно лікарі лягли відпочивати. За їхніми словами, стріляли набагато активніше, ніж зазвичай, і набагато ближче. Від вибухів повилітали шибки, було перервано електропостачання лікарні (відновили вранці), пошкоджено газопровід. “Був дуже сильний запах газу. Якби в те ж саме місце потрапив другий снаряд, мабуть, знесло б пів-лікарні” – кажуть медики.

Лікарі запалили свічки, роздали їх на сестринські пости. Хворі – хто міг ходити – були в коридорах. Ліжка тих, хто не міг ходити, відсунули якнайдалі від вікон. Про власні відчуття від обстрілу лікарі кажуть так: “Здебільшого ми переживали за хворих, особливо лежачих, яких було б важко транспортувати до підвалу, тим більше в темряві”.

На щастя, жодного вбитого чи пораненого внаслідок обстрілу на території лікарні не було, і так само нікого не привезли вранці після обстрілу. Хіба що о п’ятій ранку доставили нетверезого 18-річного хлопця, якому розбили губу. Губу зашили при свічках.

(На жаль, вдень у Попаснянській ЦРЛ таки з’явились “трьохсоті”: кілька наших бійців підірвались на фугасі.)

Вранці Дмитро й Віктор нарахували навколо лікарні п’ять вирв від снарядів САУ різного калібру, у тому числі 152 мм. Найближча від лікарні вирва – у 20 метрах.

Враховуючи те, які об’єкти російська авіація піддає бомбардуванням у сирійському Алеппо, можна стверджувати, що обстріли лікарень є “фірмовим російським стилем” ведення війни.

Правник-міжнародник Геннадій Друзенко, співзасновник і керівник ПДМШ, пропонує наступні перемовини щодо розведення військ провести не в Мінську, а в Попаснянській ЦРЛ: “Тоді б сторони переконалися, що домовлятися про будь-яке перемир’я чи “розведення сил і засобів” з агресором, який щодня в Україні, Грузії, Сирії тощо цинічно витирає ноги о засадничі принципи статуту ООН та міжнародного гуманітарного права, це завжди пастка і шлях до нових жертв. Якщо у нас досі триває не війна, а “антитерористична операція”, варто пригадати перевірену часом максиму: “Жодних домовленостей з терористами”, – і просто дотримуватись її”.

Нижче опубліковані світлини, зроблені сьогодні Дмитром Пожарським і Віктором Беліловцем. Відео, зняте ними під час обстрілу, розміщено на Facebook (попередження: ненормативна лексика):

https://www.facebook.com/dmytro.vernyhor/videos/150376635423763/
https://www.facebook.com/astralgd/videos/1797796527157592/

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ