• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 10 Серпня 2019
  • 443
  • 0

ПДМШ і УММ: партнери чи конкуренти?

Нещодавнє створення нової громадської організації – Української медичної місії (УММ) – породило запитання серед багатьох пироговців, оскільки серед засновників нової ГО бачимо президента ПДМШ Олега Шибу і віце-президента – медичного директора ПДМШ Дмитра Вернигора. А запитання, що залишаються без відповідей, породжують спекуляції.

Тому насамперед ми хочемо заявити, що жодної конкуренції між обома організаціями немає, бо її просто не може бути: сфера гуманітарної та медичної допомоги нашим співгромадянам на сході України не є ринком, на якому точиться боротьба між постачальниками послуг. Так само одна ОМБр Збройних Сил України не є і не може бути конкурентом іншої.

За словами голови Наглядової ради ПДМШ Геннадія Друзенка, «УММ — проект Дмитра Вернигора, який [проект] виріс із ПДМШ». Це твердження не суперечить словам самого Вернигора, який на своїй сторінці Facebook написав: «Без ПДМШ не народився б УММ – ми просто виділили в окрему організацію цілий пласт роботи з освітніх проектів для медпрацівників, з медичних, але виключно в розрізі кваліфікованої меддопомоги мирному цивільному населенню».

Учора Геннадій Друзенко зустрівся з Олегом Шибою та Дмитром Вернигором, аби прояснити позиції та домовитись про взаємини. Як повідомив Геннадій, Дмитро склав із себе будь-які керівні повноваження в ПДМШ і зосередиться на розвитку УММ, спрямовуючи її діяльність, як було сказано вище, на реалізацію освітніх проектів та надання послуг цивільному населенню. ПДМШ більшою мірою спеціалізуватиметься на допомозі військовим. «Утім, це зовсім не означає, що ПДМШ ставить хрест на своїх можливих цивільних проектах, наприклад, проектах мобільних клінік, які ми розробляли й для яких досі шукаємо спонсорів. Ми домовилися, що надалі обидві організації активно співпрацюватимуть на засадах взаємодопомоги», – сказав Геннадій.

Олег Шиба залишається президентом ПДМШ.

За словами Геннадія, Дмитро Вернигор також обіцяв, що сайт УММ припинить використовувати матеріали із сайту ПДМШ без посилання на джерело, що створювало хибне враження, буцімто певні здобутки ПДМШ насправді належать УММ.

На фото вгорі: зустріч Олега Шиби, Геннадія Друзенка і Дмитра Вернигора 10 серпня 2019 р. (Фото зі сторінки Facebook Дмитра Вернигора).

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ