• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Червня 2018
  • 452
  • 0

ПДМШ на “Волі”: команда мобільного шпиталю виборола друге місце у благодійній регаті

Екіпаж Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова на яхті “Воля” виборов друге місце у групі VII благодійної регати “Вітрила волі та єдності”, яка відбулася в суботу на Дніпрі. Як зазначили на банері організатори змагань – Київський міський крейсерський яхт-клуб разом із Флотом Вітрильного Крейсерсько-перегонового Союзу України м. Києва – благодійну регату проведено “на підтримку фронтовиків, учасників бойових дій та всіх, хто виборює незалежність та цілісність України”.

У перегонах взяли участь близько 20 яхт. Екіпажі складалися з представників певного підрозділу. Шляхом жеребкування їх розподіляли по яхтах, якими керували їхні капітани. Таким чином представники ПДМШ потрапили на “Волю” до капітана Руслана Данилюка та його помічниці Олени Станіславської. У складі екіпажу – Таміла Данілевська, Ігор Буйвол, Іван Ожог і Володимир Савченко.

Руслан Данилюк відрекомендувався як боєць 3 сотні Самооборони Майдану, волонтер, яхтсмен і приватний підприємець. “Беру участь у цьому заході, бо підтримую воїнів АТО, які виборюють незалежність України”, – сказав капітан “Волі”.

Проведення вітрильних перегонів ініціювали Вадим Свириденко, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників АТО, які отримали поранення, каліцтва та інші захворювання під час участі в АТО, і Ольга Богомолець, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Регата відбулася за участі Національної Ради спортивної реабілітації захисників України, громадської спілки “Асоціація ветеранів війни”, учасників АТО, членів сімей загиблих (померлих) та інвалідів війни у м. Києві.

Як розповів Костянтин Вінніченко, помічник Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників АТО, регата є одним із елементів програми спортивної реабілітації, ініційованої Вадимом Свириденком – учасником бойових дій, який отримав складні ураження під Дебальцевим у 2015 р. За словами Вінніченка, спортивна реабілітація є зрозумілою для будь-якого учасника бойових дій та допомагає швидше перейти від війни до мирного життя.

“Для хлопців дуже важлива спортивна реабілітація, особливо в командних видах спорту, де, як у бойовому злагодженні на фронті, є розуміння хто є поруч і за спиною. Бо це психологічно залишається з військовослужбовцями, коли вони повертаються”, – сказав Костянтин Вінніченко.

Особливо важливою, на його думку, така реабілітація є для тих людей, які внаслідок поранення й каліцтва пройшли протезування: “Для них надважливо зберігати свою вагу. Бо [без занять спортом] людина на протезах набирає вагу більшу, ніж має на те фізіологічних сил. І тоді вона стає прикутою до власного ліжка, дивану й не може сама себе обслуговувати”.

 

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ