• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 25 Липня 2022
  • 415
  • 0

«Правила на цій війні не діють» – Світлана Друзенко

Координатор медичної евакуації ПДМШ Світлана Друзенко, яка рятує поранених на лінії зіткнення, розповіла НВ, як функціонує мобільний шпиталь під обстрілами.

Зараз в ПДМШ багато роботи на сході країни: медики шпиталю виїжджають на місця ракетних ударів та чергують впритул до лінії зіткнення — щоб перехопити та стабілізувати найважчих пацієнтів, яких потім транспортують у медзаклади великих міст.

«З самого початку ми планували працювати з пораненими з «червоної» зони, знаходячись при цьому у «жовтій» або «зеленій». Але зараз на сході «червоною» може бути будь-яка точка. Наприклад, Слов’янськ, де ми працюємо і який щодня обстрілюють, чи от випадок з Часовим Яром: коли вдарили ракетами по приватному сектору, ми якраз там забирали поранених і чергували біля будинку. Таке бувало неодноразово, тому, можна сказати, мимоволі потрапляємо в «червону» зону та виводимо звідти людей» – пояснює Світлана.

Вона розповідає, що на різни випадки ПДМШ має кілька схем. У разі термінового виклику від військових, які вже везуть пораненого, медики-добровольці забирають його просто на дорозі. А може бути імпровізована точка забору, де чергує карета швидкої допомоги ПДМШ і куди військові звозять поранених. «Про цю точку зазвичай знає вузьке коло людей і локацію ми вимушені постійно змінювати. Одного разу, під час такого чергування, наша бригада тричі міняла локацію, бо увесь час потрапляла під авіаційний обстріл. Також нам довелося закамуфлювати всі машини швидкої, тому що правила на цій війні не діють, і медики — ціль № 1 для ворога. Тому на точці ти маєш ще додатково сховати машину, щоб вона була непомітна ворожим дронам, які все фіксують і можуть корегувати вогонь», – каже Світлана.

Читати повністю на сайті НВ.

 

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ