• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 11 Травня 2018
  • 633
  • 2

Ротація ПДМШ у квітні: перехідний період від холоду до тепла і від АТО до ООС

Квітнева ротація Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова порівняно з попередньою характеризувалася зменшенням кількості пацієнтів, яким надали допомогу медики-добровольці, ледь не в 10 разів: 436 у квітні проти понад 3000 у березні. Причиною такого скорочення став не стільки прихід довгоочікуваного тепла, скільки перехід від антитерористичної операції на сході до операції Об’єднаних сил.

Закінчення АТО і початок ООС змусили ПДМШ, принаймні тимчасово, дещо змінити формат участі в операції: у цивільних медзакладах у квітні працювало лише двоє пироговців з 22 членів ротації, а решта – у бригадах медичної евакуації кількох батальйонів ЗСУ та військових госпіталях. Очевидно, українські вояки, які минулого місяця стали головною «цільовою групою» ПДМШ в зоні конфлікту, є або здоровішими за цивільних, або менш схильними звертатися до лікарів. Або і перше, і друге.

Безпосередньо на передовій у медеваку також було менше роботи: протягом місяця – 23 пацієнти включно з одним цивільним (у березні – 268). Шість разів бригади виїжджали евакуювати пораненого, сімох бійців лікували амбулаторно і надали 13 консультацій. Десять військових пацієнтів було госпіталізовано.

24-29 квітня лікар ПДМШ також супроводжував саперів під час розмінування Донецької фільтрувальної станції.

У травні в зоні ООС працюють 19 медиків ПДМШ – у шістьох батальйонах і чотирьох польових госпіталях ЗСУ.

  1. Также 30.04.18 врач ПДМШ выезжал на разменирование ДФС,в последний день ротации.

  2. Не лише 24го, а на протязі 24-29го постійно здійснювався медичний супровід (автомобілем ASSAP у складі лікаря ПДМШ та водія ASSAPу) підрозділу саперів, що проводили розмінування на дорозі та на території ДФС.2 рази довелося припиняти розмінування через ворожі обстріли.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ