• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 21 Грудня 2017
  • 504
  • 0

У Новотроїцькому медики ПДМШ надали допомогу пораненому діду, який «народився в бронежилеті» та любить розповідати анекдоти

Сьогодні в Новотроїцькому на Донеччині медики Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова надали екстрену допомогу чоловіку, який підірвався на розтяжці неподалік від українського контрольного пункту в’їзду-виїзду. Про це розповів Василь Олексюк, водій бригади ПДМШ, яка обслуговує медпункт біля цього КПВВ.

Як розповів Василь, 70-річний мешканець Макіївки, що на окупованій території, їхав до Запоріжжя. Ще в сірій зоні, не діставшись нашого «нуля» і не зважаючи на попереджувальні знаки про міни, він захотів до туалету й пішов до кущиків, як він робив і раніше, за його словами. Але цього разу не минулося – зачепив розтяжку.

Першу допомогу потерпілому надали українські прикордонники, які наклали дідусю джгут і покликали медиків ПДМШ. Разом з Василем на «нуль» приїхали хірург Дмитро Пожарський та медсестра Ніна Шапошник. Медики виявили численні поранення лівої кінцівки від стегна до щиколотки. Також дідусю зачепило грудну клітку з лівого боку, але легеня вціліла. Пироговці замінили джгут на тиснучі пов’язки та відвезли до медпункту, де стабілізували пораненого й передали «швидкій», яка відвезла його до лікарні.

«Можна сказати, що дід не те що в сорочці народився, а в бронежилеті, бо осколки пройшли буквально в сантиметрах від основних артерій», – каже Дмитро Пожарський.

Дідусь виявився нелякливим (не злякався, шо потрапив до рук «лікарів хунти») та ще й з міцними нервами. «Коли ми прийшли, він був притомний, а коли усе йому позапаковували, позамотували та посадили його до машини, він каже: «Хочете, я вам анекдот розкажу?» Тож ми його веземо, а він нам анекдоти розповідає», – сміється Дмитро.

Пункт надання первинної допомоги для громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ «Новотроїцьке», було відкрито 27 грудня 2016 р. в рамках проекту, який фінансує Європейська Комісія, а саме її Генеральний директорат з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту (ECHO), і реалізує міжнародна організація Première Urgence Internationale у співпраці з ПДМШ.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ