• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 11 Квітня 2017
  • 442
  • 0

У Попасній та Лисичанську дві спеціалізовані мобільні бригади ПДМШ оглянули понад 300 маленьких і дорослих пацієнтів

За два дні роботи на Луганщині команда лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова провела профогляд майже півтори сотні дітей у Попасній та прийняла майже 170 дорослих дерматологічних пацієнтів у Попасній та Лисичанську. Це була вже третя така поїздка на схід “дитячого десанту” і перша – дерматологічного.

Дитяча бригада працювала у дошкільному закладі та загальноосвітній школі. Відвідати спеціалізовану школу-інтернат для дітей з особливими потребами, як планували, не вдалося. Як пояснив хірург Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ” та медичної мережі “Добробут” Сергій Петрик, добровольцям просто фізично забракло часу, адже їм доводилося ще й займатися доставкою солодощів, які вони отримали в церкві св. Георгія у Києві з проханням передати їх попаснянським дітям до Великодня. “Крім того, враховуючи, що інтернат психоневрологічний, було вирішено відкласти цей візит і наступного разу посилити групу неврологом, психологом, психіатром”, – сказав Петрик.

До складу дитячої бригади також увійшли віце-президент і головний лікар ПДМШ дерматолог Дмитро Вернигор, стоматолог однієї з київських приватних клінік Андрій Кукуляк, магістр кафедри дитячої хірургії, лікар-інтерн, дитячий хірург третього року навчання Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Олексій Голубенко, лор-лікар, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Ярослава Августинович, педіатр Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Дніпровського району м. Києва та приватної клініки “Валерія” Галина Юхименко, офтальмолог і директор клініки медичного центру “Смарт Клінік” Оксана Жданова.

Що стосується дерматологів Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика – завідувача кафедрою дерматовенерології проф. Олександра Літуса і двох аспірантів цієї кафедри Анни Стовбир та Ірини Літус – учора вони втрьох працювали в Попасній, а сьогодні розділилися: Анна Стовбир вела прийом у попаснянській поліклініці, а Олександр та Ірина Літуси – в обласному шкірно-венерологічному диспансері у Лисичанську.

“У Лисичанську вони зробили п’ять операцій видалення новоутворень, – розповів Дмитро Вернигор. – Також допомогли місцевим лікарям запровадити в практику дерматоскопію – сучасний діагностичний метод дослідження шкірних утворень – і домовилися про подальшу співпрацю. Раніше в Лисичанську цього ніколи не робили”.

За словами головлікаря мобільного шпиталю, поряд зі звичними ротаціями медиків-добровольців на Сході ПДМШ обов’язково продовжуватиме й практику таких короткотермінових спеціалізованих “десантів” – дитячих і дерматологічних – і в інших містах. “Є великий запит на таку роботу до нас з боку облдержадміністрації, департаменту охорони здоров’я. Будемо планувати такі поїздки, узгоджувати їх з обласними органами охорони здоров’я. Вони дуже тепло нас зустрічають і чекають на майбутні приїзди. Потреба в нашій допомозі справді велика. Наприклад, на цілий Попаснянський район немає жодного дерматолога”, – сказав Вернигор.

Сьогодні ввечері обидві бригади виїжджають додому.

Перший спеціалізований “дитячий десант” ПДМШ у Попасній в лютому провів профогляд майже 300 попаснянських дітей, а під час другої місії в березні було оглянуто ще близько 450.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ