• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 09 Квітня 2017
  • 318
  • 0

У Вербну неділю “Ліко-Холдінг” передав ПДМШ медико-санітарну машину та отримав для храму колекцію ікон на ящиках з-під боєприпасів

Сьогодні, у Вербну неділю, Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова отримав у дар від компанії “Ліко-Холдінг” медико-санітарний автомобіль, придатний для потреб евакуації. Урочиста церемонія передачі та освячення позашляховика Toyota Land Cruiser Prado 120 відбулася біля Спасо-Преображенського собору в Києві одразу після літургії. Від імені компанії ключі та сертифікат на машину президенту ПДМШ Геннадію Друзенку вручив почесний президент” Ліко-Холдінг”, голова Парафіяльної ради та ктитор собору Ігор Лисов.

Звертаючись до прихожан з цієї нагоди, Ігор Лисов також повідомив про передачу храму колекції ікон, написаних в рамках кампанії ПДМШ “Придбай ікону – врятуй життя” київськими митцями Олександром Клименком і Софією Атлантовою на фрагментах ящиків з-під набоїв та інших боєприпасів, привезених із зони проведення Антитерористичної операції. “Ця колекція буде довічно знаходитися в нашому храмі”, – сказав Лисов.

Дякуючи за автомобіль, Геннадій Друзенко назвав його “непересічним подарунком”, який особливо приємно отримати в цей святковий день, а також “справжнім флагманом” серед машин швидкої допомоги мобільного шпиталю. “Уже сьогодні він вирушить на Схід рятувати військових і цивільних у зоні АТО”, – повідомив Друзенко.

Він підкреслив, що працюючи на Сході України від Станиці Луганської до Маріуполя, медики ПДМШ лікують не тільки тіла, але й душі. “Вони відроджують надію як у військових, так і у місцевого цивільного населення”, – сказав Друзенко.

“Попри втому, попри те, що ця трагедія, ця справжня війна триває вже третій рік, наш народ не втомився. У нашого народу є сили, і навіть коли держава кульгає на обидві ноги, нас не перемогти. Нас не перемогти, бо є Боже благословення, бо є такі чудові ктитори, і є лікарі, є воїни, які готові за Україну віддати найдорожче – своє життя”, – наголосив керівник ПДМШ.

Олександр Клименко зізнався, що “неймовірно схвалюваний і вражений кількістю людей, які прийшли до цього храму”. “Я щасливий бачити людей зі світлими обличчями, і я щасливий бачити тих людей, які вміють поєднувати такі начебто непоєднувані, на перший погляд, речі як любов до своєї земної та небесної батьківщини”, – сказав митець.

Він також подякував громаді за те, що прийняла його колекцію. “Ікона має бути в храмі”, – висловив своє переконання Клименко.

В ексклюзивному інтерв’ю ПДМШ Ігор Лисов зауважив, що переданий сьогодні мобільному шпиталю позашляховик є не першою такою пожертвою компанії “Ліко-Холдінг”, бо першу машину до зони АТО, але не для медичних цілей, було передано ще два роки тому. Він розповів, що Геннадій Друзенко та Олександр Клименко якось звернулися до нього та сказали, що шпиталю потрібен автомобіль швидкої допомоги на базі позашляховика. “Вони знайшли такий Ford десь в Америці. Але ми пошукали й знайшли в Німеччині якіснішу машину, пристосовану для надання своєчасної медичної допомоги бійцям, які виборюють незалежність нашої держави”.

Спасо-Преображенський собор зведено коштом компанії “Ліко-Холдинг” з ініціативи Ігоря Лисова. “Я з першого камінчика до останньої мозаїчки опікуюсь цим храмом і продовжу далі його розвивати. Цей храм – унікальний, єдиний сьогодні, що має статус ставропігійного”, – сказав ктитор собору.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ