• 0800334903
  • info@pdmsh.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 28 Вересня 2018
  • 430
  • 0

Військове керівництво проти медиків-добровольців: права рука не знає, що робить ліва?

Схоже, Генеральний штаб ЗСУ продовжує свою боротьбу з присутністю медиків Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова там, до вони сьогодні найбільш потрібні – в районах проведення Операції об’єднаних сил. Якось логічно обґрунтувати цю боротьбу неможливо, вона є безглуздою по своїй суті, але ГШ вигадує все нові й нові зачіпки, аби зробити роботу медиків-добровольців на сході напівлегальною.

Сьогодні голова Наглядової ради ПДМШ Геннадій Друзенко опублікував у Facebook свої враження від чергової генеральської відписки. Наводимо його допис повністю:”Ми неодноразово писали про проблеми з офіційним залученням до ООС медиків-добровольців ПДМШ від того часу, як управління операцією на Донбасі перебрало на себе військове керівництво країни.Кому цікаво освіжити в пам’яті всі кульбіти цієї боротьби, запрошуємо передивитись наступні докладні матеріали:

https://dt.ua/internal/dembel-gippokrata-278246_.html

https://lb.ua/…/401363_v_genshtabi_vvazhayut_shcho_hay_kras…

http://www.medbat.org.ua/…/pro-evfemizmi-ta-osoblivosti-li…/

На днях ми отримали чергову відповідь з Повітрофлотського проспекту, цього разу за підписом Начальника Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ генерал-лейтенанта Олександра Сирського.

Після прочитання тексту відповіді виникає враження, що два штаби (ГШ та ООШ) та одно міністерство (оборони), що знаходяться за тією самою адресою: м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, не спілкуються між собою, і загалом військове керівництво країни вже п’ятий місяць не може виробити єдину позицію з питання залучення медиків-добровольців до проведення ООС.

А як по-іншому трактувати такі письмові відповіді?

1. У відповідь на депутатське звернення Ольги Богомолець від 15 травня цього року т.в.о. Міністра оборони генерал-полковник Іван Руснак повідомив, що проект наказу про порядок залучення працівників закладів охорони здоров’я до проведення ООС у рамках проекту ПДМШ у Генштабі лише “опрацьовується”.

2. У відповіді т.в.о. начальника Генштабу генерал-полковника Ігоря Колесника у листі-відповіді на звернення парламентського комітету з питань охорони здоров’я від 21 червня поточного року стверджується: “Повідомляю, що на сьогодні порядок залучення працівників закладів охорони здоров’я регламентується частиною першою статті 8 Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.
Тобто вже жоден спеціальний порядок в ГШ ЗСУ не розробляється – достатньо прямої норми закону. Тому генерал-полковник пропонує: “подавати списки медиків-добровольців, які залучаються до проведення ООС, до Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ”.

3. Що ж надсилаємо з депутатським зверненням Ольги Богомолець списки медиків-добровольців ПДМШ до Об’єднаного оперативного штабу. Через місяць отримуємо ідіотську відповідь за підписом генерал-лейтената Сирського: мовляв, закон не передбачає можливості залучення до ООС “членів благодійних організацій”.

І плювати ООШ, що в благодійній організації “Благодійний фонд “ПДМШ ім. Миколи Пирогова” в принципі немає членів і лише один штатний працівник.

Плювати, що в списках медиків-добровольців (працівників закладів охорони здоров’я), які фактично надавали і надають медичну допомогу в зоні збройного конфлікту у складі ПДМШ ім. Миколи Пирогова від початку проведення операції об’єднаних сил, є спеціальна графа “Спеціальність, посада, місце роботи”, де вказано заклад охорони здоров’я, в якому постійно працює конкретний медик-доброволець ПДМШ.

Плювати, що наказ про порядок відрядження медичних працівників та допоміжного персоналу в район проведення ООС у складі ПДМШ ім. Миколи Пирогова врегульований наказом МОЗ № 814 від 27 квітня 2018 року «Про організацію направлення медичних працівників, що добровільно виявили бажання надати медичну допомогу у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях», пункт 3.2. якого зобов’язує керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій, державних підприємств, установ та закладів охорони здоров’я, вищих навчальних закладів, що належать до сфери управління МОЗ, забезпечувати: «відрядження медичних та немедичних працівників підпорядкованих закладів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій в розпорядження Оперативного штабу за умови наявності їхнього добровільного письмового волевиявлення в рамках проекту «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» у встановленому законом порядку».

А генералам з ООШ маряться “члени благодійної організації”, яких в природі немає.

Набагато чесніше б було написати, що, мовляв, дякуємо ПДМШ за роботу, більше ви на фронті не потрібні, впораємось самі… Але ж ні, і міністр оборони, і Головнокомандувач ЗСУ нагороджують медиків-добровольців ПДМШ відомчими відзнаками з формулюванням “За значний особистий внесок у надання спеціалізованої медичної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, які приймають участь в Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей, зразкове виконання службового обов’язку, виявлений при цьому високий професіоналізм… ”

Отже, спеціалізовану медичну допомогу бійцям ЗСУ медики-добровольці ПДМШ надають, демонструючи при цьому високий професіоналізм і зразкове виконання свого службового обов’язку, але офіційно залучати їх до ООС – зась!

Одне слово, натовські стандарти в дії…”

Детальніше про проблеми комунікації ПДМШ з ГШ можна дізнатися зі статті “Про евфемізми та особливості листування з Генштабом”, в якій наведено копії документів, згаданих Друзенком.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ