• 0800334903
  • info@medbat.org.ua
  • Код ЄДРПОУ / USR Code 39932886
  • 14 Червня 2017
  • 244
  • 0

За понад місяць роботи акушери-гінекологи спільного проекту ПДМШ і ФН ООН на Луганщині оглянули близько 1050 жінок

У передачі «Пряма лінія» Луганської ОДТРК віце-президент – медичний директор Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Дмитро Вернигор і радник з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Богдан Підвербецький обговорили реалізацію спільного проекту у сфері репродуктивного здоров’я, який розпочався понад місяць тому в трьох районах Луганській області.

Як повідомив Богдан Підвербецький, за місяць та один тиждень діяльності проекту його акушери-гінекологи оглянули близько 1050 жінок. Педіатр, який входить до складу однієї з трьох бригад – мобільної, також оглянув 156 дітей.

«До 3 червня мобільна бригада їздила по селах Попаснянського району, минулий тиждень – Новоайдарського, а зараз переїжджають до Станично-Луганського району», – розповів пан Підвербецький.

Він також пояснив, чому ФН ООН об’єднав зусилля саме з ПДМШ, коли виникла необхідність забезпечити проект медичним персоналом для проведення профілактичних оглядів: «Ми дивилися, хто може бути партнером, оскільки у нас немає досвіду залучення медиків до роботи безпосередньо в 15-кілометровій зоні [від фронту]. Ми познайомилися з ПДМШ і побачили, що можемо надати наші фінансові, технічні та інші ресурси, а ПДМШ забезпечить механізм залучення лікарів та їхню безпеку».

Дмитро Вернигор стисло розповів про ПДМШ, умови залучення лікарів, про те, як шпиталь, створений насамперед для допомоги військовим на лінії фронту, став також опікуватися цивільним населенням прифронтових районів: «Дислокуючись у лікарнях, ми побачили реальний брак кадрів там. Тамтешні лікарі поїхали й не повернулися, незважаючи на повернення мирного життя до регіону».

Він також розповів, що на Схід з ПДМШ їдуть медки з усієї України, причому їдуть не просто туди, куди їм заманеться. «Ми налагодили дуже добрі стосунки з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації. Отримуємо запит від головних лікарів медичних установ області на тих спеціалістів, які є потрібними. Підбираємо їх, шукаємо добровольців і потім відправляємо сюди в Луганську чи Донецьку область», – сказав пан Вернигор.

Leave a Comment:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  • Телефон
    0800334903


© Copyright 2017 ПДМШ